Reprezentacja. Piękny gest Błaszczykowskiego. Wspomógł chorego chłopca

Kapitan reprezentacji Polski Jakub Błaszczykowski przekazał ok. 20 tys. euro na terapię 11-letniego Dominika Młynkowiaka, który choruje na nowotwór. ?Piszę to, choć Kuba nie bardzo chciał, żeby o tym mówić. Nie mogłam jednak tak tego zostawić. KUBA, BARDZO CI DZIĘKUJĘ? - napisała na Facebooku mama chorego chłopca.

Dominik walczy z nowotworem od czterech lat. Jego terapia kosztuje 360 tys. złotych i - jak poinformowała mama chłopca - kwota wpłacona przez Błaszczykowskiego pozwoliła na zrobienie przedpłaty, by rozpocząć terapię.

"Chciałam wam, kochani, powiedzieć coś wspaniałego, ogromną kwotą konto Dominika zasilił wspaniały Pan Kuba Błaszczykowski, kwota ta uzupełniła brakujące dwie trzecie kwoty, która umożliwi rozpocząć terapię. Pan Kuba zrobił nam ogromną niespodziankę i sprawił wiele radości, już od dłuższego czasu nas wspiera i pomaga. Bardzo się cieszymy, że mieliśmy okazję go poznać - to naprawdę wspaniały człowiek. Zawsze pamięta o Dominiku, choć widzieliśmy się tylko raz. Zawsze znajdzie czas, by napisać SMS do małego, zapytać, jak się czuje. Bardzo jesteśmy mu wdzięczni, to dla nas wielki zaszczyt. Zdajemy sobie sprawę, że takich dzieci jak Dominik jest wiele, dlatego tym większa jest nasza wdzięczność, że postanowił pomóc właśnie nam. Piszę to, choć Kuba nie bardzo chciał, żeby o tym mówić. Nie mogłam jednak tak tego zostawić. KUBA, BARDZO CI DZIĘKUJĘ" - napisała na Facebooku mama chłopca Małgorzata Młynkowiak.

Małgorzata MłynkowiakMałgorzata Młynkowiak Screen z Facebook.com

Pani Małgorzata dodaje, że aby pokryć pełne koszty leczenia, wciąż brakuje ok. 200 zł.

Rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski zdradził, że Błaszczykowski z Dominikiem poznali się w listopadzie podczas zgrupowania w Grodzisku, gdzie reprezentantów odwiedziły chore dzieci. "Lekarze nie puścili chłopca ze szpitala z innymi dziećmi więc Kuba pojechał do niego osobiście" - napisał Kwiatkowski.

Małgorzata Młynkowiak

Każdy może pomóc w dalszym leczeniu, kierując wpłaty na konto, lub przekazując 1 procent podatku:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

ul. Łomiańska 5 01685 Warszawa

Bank BPH S.A. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

Tytułem: 10601 Młynkowiak Dominik darowizna na pomoc i ochronę zdrowia Przekaż 1% podatku KRS 0000037904 W rubryce "Informacje uzupełniające cel szczegółowy 1%" podaj:

10601 Młynkowiak Dominik.

Więcej o: