Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja. Ludovic Obraniak chce grać dla Polski

Selekcjoner Adam Nawałka - tak jak zapowiedział - pojechał do Bordeaux na mecz Ludovica Obraniak w Ligue 1. Po spotkaniu trener spotkał się z pomocnikiem, który zapewnił, że chce dalej walczyć o miejsce w reprezentacji. - To dla mnie honor i zaszczyt - powiedział piłkarz.

Bartosz OrzechowskiBartosz Orzechowski Fot. Jacek Dymkowski W połowie listopada Obraniak odmówił udziału w pierwszym zgrupowaniu za kadencji Adama Nawałki, tłumacząc się sprawami rodzinnymi . Selekcjoner zapowiedział wówczas, że podejmie jeszcze próbę przekonania piłkarza do gry w kadrze i pojedzie do Francji, by się z nim spotkać i porozmawiać.

- Chcę znowu trenować i grać w reprezentacji Polski - powiedział po swoim występie w niedzielnym meczu z Lille Obraniak. - Spotkałem się z selekcjonerem reprezentacji Polski, Adamem Nawałką. Spokojnie porozmawialiśmy, wyjaśniliśmy sobie wiele spraw z przeszłości i z ochotą podjąłem decyzję o ponownej walce o miejsce w drużynie narodowej. To dla mnie honor i wielki zaszczyt - powiedział oficjalnemu portalowi PZPN zawodnik.

- Cieszę się, ze Ludo chce być z nami - skomentował Nawałka. - Jeśli będzie w dobrej dyspozycji sportowej, chętnie powołam go do kadry narodowej. Widziałem Ludo w ciągu ostatnich czterech dni w dwóch meczach ligowych. Pokazał atuty, jakich wymagam od kadrowiczów. A więc: zaangażowanie i dobrą realizację założeń taktycznych, wyszkolenie techniczne i dobre przygotowanie fizyczne do meczu.

Selekcjoner obejrzał z trybun zwycięstwo Bordeaux 1:0, mimo że gospodarze od 57. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Maxime'a Poundje. Gola na wagę zwycięstwa nad Lille, strzelił w 27. minucie Landry N'Guemo, a Obraniak zagrał w środku pomocy przez cały mecz. Jego drużyna zajmuje obecnie w tabeli szóste miejsce ze stratą trzynastu punktów do prowadzącego PSG.

Zobacz wideo
Czy Ludovic Obraniak powinien grać w kadrze Nawałki?
Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ