Obrona przyzwoita, w ataku wciąż mizeria [OCENY POLAKÓW ZA MECZ Z IRLANDIĄ]

Reprezentacja Polski zremisowała 0:0 z Irlandią w Poznaniu. W tym słabym meczu mieliśmy spory problem, by z czystym sumieniem wyróżnić któregokolwiek z Polaków.

Obserwuj autora na twitterze @marcin_wesolek

Nasze oceny piłkarzy reprezentacji Polski za mecz z Irlandią w skali szkolnej (1-6).

Wojciech Szczęsny - ocena 4 . Pracy miał znacznie mniej niż Artur Boruc w meczu ze Słowacją. To co miał do złapania, złapał.

Piotr Celeban - ocena 3 . Niezły występ w słabym meczu. Przed przerwą często próbował się włączać w akcje ofensywne, ale robił to nieporadnie. Po przerwie w ofensywie zupełnie znikł.

Marcin Kowalczyk - ocena 3 . Przyzwoity występ, znacznie lepszy niż Marcina Kamińskiego i Artura Jędrzejczyka w meczu ze Słowakami. Mało błędów, solidna gra.

Łukasz Szukała - ocena 3 . W tej eksperymentalnie zestawionej obronie pełnił rolę jej dowódcy. Spisał się w niej poprawnie, a do tego dołożył naprawdę dobry strzał głową w drugiej połowie meczu.

Adam Marciniak - ocena 2 . Od bocznego obrońcy na reprezentacyjnym poziomie wymaga się jednak więcej. W drugiej połowie odważniej włączał się w akcje ofensywne, ale lewego defensora trener Adam Nawałka wciąż może szukać.

Krzysztof Mączyński - ocena 1+ . Pierwszy mecz w podstawowym składzie reprezentacji piłkarza Górnika. W przeszkadzaniu rywalom lepszy był Pazdan, w kreowaniu akcji - Błaszczykowski. Rzuty rożne bite przez gracza Górnika wołały o pomstę do nieba.

Michał Pazdan - ocena 3+ . Ogolony na łyso gracz Jagiellonii budził postrach i ochoczo rozdawał ciosy w środkowej strefie boiska. Posłał kilka niezłych podań i pokazał, że może być brany pod uwagę przy wysyłaniu powołań na kolejne mecze.

Piotr Ćwielong - ocena 1 . Pierwszy mecz w reprezentacji Polski. I oby ostatni.

Jakub Błaszczykowski - ocena 3 . W Poznaniu widzieliśmy eksperymencik trenera Nawałki z wystawieniem kapitana kadry nie na skrzydle, a na pozycji ofensywnego pomocnika. Błaszczykowski instynktownie schodził jednak to na lewą, to na prawą stronę i tam szukał miejsca by się rozpędzić i zrobić krzywdę rywalom. Przed przerwą wyglądało to słabo, po przerwie trochę lepiej.

Waldemar Sobota - ocena 2 . Charakterystyczny drybling Soboty - ten z podskakiwaniem nad piłką - znają już teraz także Irlandczycy. I oni także dołączają do licznego grona drużyn, które już nie dają się na niego nabierać. Dużo biegał, pożytku wielkiego z tego nie było.

Robert Lewandowski - ocena 3 . W Poznaniu naszemu najlepszemu piłkarzowi kibice zgotowali miłe przyjęcie, wciąż w pamięci mając jego występy w Lechu. Lewandowski przed meczem odebrał pamiątki z okazji 60. występu w narodowych barwach, a potem walczył ambitnie o to, by był to występ udany. Starał się, biegał sporo, często był kopany, ale w pojedynkę zrobić mógł niewiele. Gdy schodził z boiska, żegnały go brawa.

Łukasz Teodorczyk - ocena 2 . Napastnik Lecha próbuje chce włączyć się w walkę o numer dwa w reprezentacyjnym ataku. Występ w meczu z Irlandią mu w osiągnięciu tego celu nie pomógł. Tuż po wejściu na boisku szarpnął nieco grę, później był zupełnie niewidoczny.

Tomasz Jodłowiec - ocena 4 . Mocne wejście defensywnego pomocnika Legii rozruszało grę reprezentacji. Strzały z dystansu w jego wykonaniu były groźne, Jodłowiec nie bał się wziąć ciężaru gry na siebie. Dobra zmiana.

Paweł Olkowski, Tomasz Brzyski i Marcin Robak - bez oceny . Grali za krótko, by ich ocenić.