Czytelnicy Sport.pl wybrali skład na mecz Polska - Słowacja. Bez niespodzianek: Boruc, Błaszczykowski, Lewandowski...

Czytelnicy Sport.pl wybrali swoją pierwszą jedenastkę na towarzyski mecz reprezentacji Polski ze Słowacją. Obyło się bez niespodzianek. Za największą można chyba uznać Tomasz Hołotę, który załapał się do składu kosztem Tomasz Jodłowca. Relacja Z Czuba i na żywo z meczu Polska - Słowacja w piątek o godz. 20:45 w Sport.pl (i aplikacji Sport.pl Live na smartfony).

Czytelnicy Sport.pl przemówili:

Bramkarz: Artur Boruc

Zdecydowanie najmniej głosów zgarnął Przemysław Tytoń (stan na czwartek 14.11, godz. 19:15). Czyżby kibice już zapomnieli, ile radości dał im podczas Euro 2012?

Grający w Dolcanie Ząbki Rafał Leszczyński zgarnął prawie pół tysiąca głosów. Przypomnijmy, że było to chyba najbardziej zaskakujące powołanie nowego trenera reprezentacji Polski. Kibice z pewnością chętnie zobaczyliby go na boisku. Bo czy Wojciech Szczęsny lub Artur Boruc potrzebują szczególnego sprawdzania?

Boruc pozostaje jednak ulubieńcem polskich kibiców. Bramkarz Southamptonu dostał 1785 głosów. Golkiper Arsenalu tysiąc przekroczył zaledwie o jedenaście kliknięć.

Obrońcy: Artur Jędrzejczyk, Marcin Kamiński, Łukasz Szukała, Tomasz Brzyski

Obrońcy cieszyli się najmniejszą popularnością. To formacja, na którą (w przeciwieństwie do bramkarzy) oddano najmniej głosów. A najmniej głosów spośród obrońców dostał Adam Marciniak (54). Dalej Rafał Kosznik (76), Marcin Kowalczyk (100), Paweł Olkowski (199) i Piotr Celeban (244).

Najbliżej załapania się do składu wśród pokonanych był więc obrońca rumuńskiego FC Vaslui. A z jakich czterech zawodników czytelnicy Sport.pl złożyli swoją kadrę? Spróbujmy ich jakoś ustawić.

Artur Jędrzejczyk z 741 głosów ląduje na prawej obronie. Obok niego zagra Marcin Kamiński, który zdobył siedem głosów więcej i został rekordzistą. Obok Kamińskiego - Łukasz Szukała (657 oddanych kibiców). Z lewej strony Tomasz Brzyski, u którego doliczyć się można 357 kliknięć.

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Tomasz Hołota, Adrian Mierzejewski, Grzegorz Krychowiak, Waldemar Sobota

Tu najmniejszą popularnością cieszył się wracający do reprezentacji, odkryty przez trenera Beenhakkera Michał "International Level" Pazdan - mógł wylądować na obronie, ale głosowany był w pomocy - dostał 39 głosów. Dalej Piotr Ćwielong (61), Krzysztof Mączyński (70), Tomasz Jodłowiec (105). Defensywny pomocnik Legii był najbliżej załapania się do składu.

Pierwszym łapiącym się do jedenastki jest Tomasz Hołota (136). Zawodnika Śląska ustawiamy na pozycji defensywnego pomocnika. To właśnie Hołota wyprzedzający Jodłowca może być największą niespodzianką naszego rankingu. Kolejnym szczęściarzem jest Adrian Mierzejewski (171 kibiców na Sport.pl). Zagra w środku pomocy. Dalej Waldemar Sobota (385) na lewym skrzydle. Kolejny kadrowicz to Grzegorz Krychowiak (454), który będzie drugim cofniętym pomocnikiem. Zdecydowanie najwięcej głosów - ponad cztery razy więcej od Krychowiaka - dostał kapitan reprezentacji Polski, Jakub Błaszczykowski (1840) i w nagrodę będzie śmigał prawym skrzydłem.

Napastnik: Robert Lewandowski

Narzekają, narzekają, ale i tak kochają. Najwięcej głosów w tej kategorii - i całym głosowaniu - dostał Robert Lewandowski. 2252. Również ponad cztery razy więcej od kolejnego kandydata, którym jest Łukasz Teodorczyk (504). Dalej uplasowali się Marcin Robak (278) i ostatni z napastników, których czytelnicy Sport.pl wpuściliby w piątek na boisko, Dawid Nowak (221).

Skład czytelników Sport.pl na mecz ze Słowacją: Boruc - Jędrzejczyk, Kamiński, Szukała, Brzyski - Błaszczykowski, Hołota, Mierzejewski, Krychowiak, Sobota - Lewandowski.

Czy zgadzasz się z wyborem czytelników?
Więcej o: