Scenariusz Bońka? W środę dymisja Fornalika, w piątek następca. Wybór: Nawałka lub Wdowczyk

W środę, najpóźniej w czwartek, PZPN ma ogłosić rozstanie z trenerem Waldemarem Fornalikiem, mimo że ten ma ważną umowę do końca roku. Jego następcą będzie Polak. Z czterech funkcjonujących wśród mediów kandydatów tak naprawdę liczy się tylko dwóch - szkoleniowiec Górnika Adam Nawałka oraz Pogoni Dariusz Wdowczyk - pisze na blogu dziennikarz Sport.pl Przemysław Iwańczyk. Na razie prezes Boniek zapowiedział na środę na 14.30 konferencję prasową

- W środę, nazajutrz po meczu z Anglią, najpóźniej w czwartek, PZPN ma ogłosić rozstanie z trenerem Waldemarem Fornalikiem, mimo że ten ma ważną umowę do końca roku. Związek zgodnie z kontraktem wypłaci mu jednak pieniądze z niej wynikające - pisze na blogu Iwańczyk.

- Mimo że Waldemar Fornalik wyraził w rozmowie ze mną chęć prowadzenia kadry w kolejnych eliminacjach, argumentując, co dobrego dotąd zrobił, PZPN nawet przez chwilę nie rozważał pozostawiania go na stanowisku. Mimo że ostatnio prezes Boniek po dżentelmeńsku wspierał selekcjonera w mediach - dodaje Iwańczyk.

Nawałka czy Wdowczyk?

Następcę Fornalika możemy poznać jeszcze w tym tygodniu i poprowadzi on kadrę w dwóch listopadowych meczach towarzyskich. Według informacji Iwańczyka nowym trenerem także będzie Polak. - Z czterech funkcjonujących wśród mediów kandydatów tak naprawdę liczy się tylko dwóch - szkoleniowiec Górnika Adam Nawałka oraz Pogoni Dariusz Wdowczyk. Maciej Skorża i Jerzy Engel nie mają żadnych szans - pisze na blogu Iwańczyk.

Obaj kandydaci - Nawałka i Wdowczyk - nie odbierają telefonu. W poniedziałek Wdowczyk w rozmowie z Iwańczykiem mówił: - To, że jestem wymieniany w gronie kandydatów na trenera kadry, jest dla mnie miłe. Spokojnie do tego podchodzę, ale... Reprezentacja to reprezentacja, próżność człowieka łechcze. Zdaję sobie sprawę, że jeśli będę oficjalnie kandydatem, odczucia ludzi wobec mnie będą ambiwalentne. Do pierwszego meczu, dobrego spotkania, dobrze rozegranych eliminacji. Jestem bardziej przygotowany do tego, by prowadzić kadrę, teraz niż pięć lat temu, kiedy ta propozycja padła. Pięć lat bez piłki nie było czasem zmarnowanym. Jestem lepszym trenerem niż wtedy.

Czytelnicy Sport.pl: Lepszy Fornalik niż inni polscy trenerzy

Ponad 30 tysięcy osób wzięło udział w sondażu Sport.pl dotyczącym tego, kto powinien być selekcjonerem polskiej reprezentacji po przegranych eliminacjach do mistrzostw świata. Zdecydowanym faworytem jest jakikolwiek trener z zagranicy, podczas gdy drugą najpopularniejszą odpowiedzią jest... Waldemar Fornalik wyprzedzający pozostałych kandydatów.

Kto powinien zastąpić Fornalika?
Więcej o: