Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Angielska prasa: Boruc może zostać drugim Tomaszewskim

Artur Boruc wysłał poważne ostrzeżenie do selekcjonera reprezentacji Anglii Roya Hodgsona - pisze Daily Star. Anglicy boją się, że bramkarz Southampton - podobnie jak 40 lat temu Jan Tomaszewski - zatrzyma ich drużynę narodową na Wembley.

W niedzielę drużyna polskiego bramkarza wygrała 2:0 ze Swansea, a Boruc był najlepszy na boisku. 33-latek obronił wiele strzałów rywala, czwarty raz z rzędu zachował czyste konto. Angielscy dziennikarze rozpływają się nad jego formą i... boją się, że bramkarz reprezentacji Polski jest w stanie poprowadzić kadrę do zwycięstwa 15 października na Wembley.

"To alarm dla Hodgsona i jego piłkarzy. Za tydzień zagramy ostatni i być może decydujący mecz eliminacji do mistrzostw świata, a Boruc szaleje między słupkami. Będąc w takiej formie, as Southampton może dorównać Janowi Tomaszewskiemu, który zanim odebrał nam awans na mistrzostwa świata, był wyśmiewany i wyzywany od klaunów [tak pisała wówczas angielska prasa, zapowiadając mecz - KM].

Najlepszy w całej Premier League

Polski bramkarz w Southampton nie wpuścił gola od 450 minut i zachował czyste konto w 5 z 7 meczów. Żaden zespół w Premier League nie stracił mniej goli. Według statystyk oficjalnej strony Premier League 33-latek wykonał w tym sezonie 19 udanych interwencji, co daje prawie trzy parady na mecz.

 

Gole w meczu ze Swansea:

 

?????????????????? ourmatch.net przez ourmatch

Co musi się stać, aby Polska awansowała na mundial?

Zakładając, że San Marino nadal będzie przegrywać, a Mołdawia nie urwie punktu w Czarnogórze, Polacy do awansu potrzebują w październiku wygrać i na Ukrainie, i w Anglii. A nawet to bezpośredniego awansu nie gwarantuje.

 

Aktualna tabela:

 

1. Anglia - 16 pkt

 

2. Ukraina - 15 pkt

 

3. Czarnogóra - 15 pkt

 

4. Polska - 13 pkt

 

5. Mołdawia - 5 pkt

 

6. San Marino - 0 pkt

 

Wszystkie drużyny mają do rozegrania po dwa mecze:

 

11 października:

 

Mołdawia - San Marino

 

Ukraina - Polska

 

Anglia - Czarnogóra

 

15 października:

 

Anglia - Polska

 

San Marino - Ukraina

 

Czarnogóra - Mołdawia.

 

Anglia grupę wygra, tylko jeśli zdobędzie komplet punktów. W innym wypadku musi liczyć na potknięcie Ukrainy. Ukraińcy jeśli pokonają Polskę, w najgorszym wypadku wylądują w barażach. Ale mogą też od razu wygrać występ na mistrzostwach świata - drugi w historii.

Więcej o: