El. MŚ 2014. Anglicy najbliżej awansu, Polacy wciąż z minimalnymi szansami

Polacy zgodnie z planem pokonali San Marino 5:1, a Ukraińcy bezbramkowo zremisowali z Anglią. Na dwie kolejki przed końcem liderami ?polskiej? grupy H są wspomniani Anglicy, którzy jednak wciąż nie mogą być pewni wyjścia z grupy.

Walka o bezpośredni awans na przyszłoroczny mundial, który odbędzie się w Brazylii, będzie niezwykle zacięta. Dzięki podziałowi punktów na Ukrainie Anglicy prowadzą w grupie z dorobkiem szesnastu punktów i w praktyce są najbliżej awansu. Jednak tuż za ich plecami czają się Ukraińcy i Czarnogórcy, którzy maja po piętnaście punktów.

Zwycięstwo z San Marino przybliżyło do czołówki Polaków. Podopieczni Waldemara Fornalika mają trzynaście punktów i awans do baraży o udział w przyszłorocznym mundialu wciąż jest w ich rękach. Niezbędne będą jednak zwycięstwa na wyjazdach z Ukrainą i Anglią.

Przypomnijmy, że bezpośrednio awansuje jedynie zwycięzca grupy, a zespół z drugiego miejsca zagra w barażach.

Aktualna tabela grupy H:

Pozostałe spotkania:

Anglia - Czarnogóra

Ukraina - Polska

Mołdawia - San Marino

San Marino - Ukraina

Anglia - Polska

Czarnogóra - Mołdawia

Patrząc na to, że wszystkie zespoły mają do rozegrania jeszcze po dwa spotkania, każdy punkt może się tutaj okazać kluczowy. Anglicy, jeśli chcą być spokojni o bezpośredni awans, to mimo pozycji lidera nie mogą sobie pozwolić na potknięcie. Będzie to o tyle trudne, że mecze z outsiderami grupy, Mołdawią i San Marino, podopieczni Roya Hodgsona mają już za sobą (w przeciwieństwie do Czarnogóry i Ukrainy).

Czy Polacy są w stanie wygrać dwa ostatnie mecze i namieszać jeszcze w ścisłej czołówce grupy, włączając się do walki o awans? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Więcej o: