Robak dodatkowo powołany na mecz z San Marino

Napastnik Pogoni Szczecin, Marcin Robak, został dodatkowo powołany do reprezentacji Polski na mecz eliminacji mistrzostw świata 2014 z San Marino - poinformował PZPN na oficjalnej stronie. 30-latek do kadry dołączy już w niedzielę. Robak wystąpił dotychczas w biało-czerwonych barwach cztery razy i zdobył jedną bramkę. Mecz z San Marino we wtorek o godz. 20.45. Relacja na żywo w Sport.pl

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Robak został powołany, bo kontuzji doznał Robert Lewandowski i nie wiadomo, czy będzie mógł zagrać z San Marino. Nasz najlepszy napastnik ma mocno stłuczoną stopę i kolano. W sobotę nie trenował z kadrą. Decyzja ma zostać podjęta po konsultacji z lekarzem Jackiem Jaroszewskim.

Jeśli nie uda się postawić Lewandowskiego na nogi, do dyspozycji Fornalika na mecz z San Marino będą tylko Paweł Brożek i Robak. Z powodu kontuzji na zgrupowanie nie mogli przyjechać Arkadiusz Milik i Artur Sobiech.

Napastnik Pogoni strzelił w tym roku dwa gole w lidze i dwa w eliminacjach Ligi Europejskiej z Karabachem Agdam. Ostatni raz w kadrze grał w grudniu 2010, w meczu z Bośnią i Hercegowiną. Jedyną bramkę w reprezentacji strzelił w meczu z Tajlandią. Zwolennikiem jego powołania był m.in. Mateusz Borek, który widział go w kadrze zanim jeszcze Fornalik awaryjnie powołał Brożka. - Widziałem go na żywo trzy razy w tym sezonie. Jest silny, agresywny. Dobrze gra plecami do bramki. Wygrywa pojedynki główkowe. Gdybym dzisiaj potrzebował kogoś, żeby rozpychał się z obrońcami przez 20 minut i pomógł Lewandowskiemu, to powołałbym Robaka - mówił podczas debaty w "Przeglądzie Sportowym" .

Więcej o: