Piłka nożna. Szukała i Klich w pierwszym składzie na Danię

Rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski podał skład reprezentacji Polski na towarzyski mecz z Danią. W kadrze zadebiutuje Łukasz Szukała z Steauy Bukareszt. Relacja Z Czuba i na żywo od 20.45 w Sport.pl.

Borussia Dortmund to nie tylko polskie trio! My dajemy Ci znacznie więcej ?

29-letni Szukała jest podstawowym obrońcą mistrza Rumunii. Walczy ze swoim klubem o Ligę Mistrzów, w decydującej rundzie eliminacji Steaua zmierzy się z Legią Warszawa. Mający problemy z zestawieniem linii obrony Waldemar Fornalik zdecydował się sprawdzić od lat grającego za granicami Polski piłkarza.

Po raz pierwszy od początku spotkania zagra Mateusz Klich. Dotąd 23-letni pomocnik holenderskiego FC Zwolle zagrał w reprezentacji tylko parę minut. 5 czerwca 2011 roku zadebiutował w meczu z Argentyną, wchodząc na boisko w 89 minucie.

Spotkanie z Danią jest ostatnim sprawdzianem kadry przed wrześniowymi spotkaniami eliminacji do MŚ 2014 z Czarnogórą i San Marino.

Skład reprezentacji Polski:

Wojciech Szczęsny - Artur Jędrzejczyk, Łukasz Szukała, Kamil Glik, Jakub Wawrzyniak - Grzegorz Krychowiak, Przemysław Kaźmierczak, Jakub Błaszczykowski, Mateusz Klich, Wlademar Sobota - Robert Lewandowski

Zobacz wideo

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Więcej o: