El. MME. Wygrana Polaków z Turcją

Młodzieżowa reprezentacja Polski pokonała po świetnej pierwszej połowie reprezentację Turcji 3:1 w meczu eliminacji do ME.

Polacy mecz zaczęli świetnie. Już w 8. minucie bramkarz Turcji podał piłkę wprost pod nogi Pawłowskiego. Ten bez problemów wykorzystał sytuację. W 24. minucie bardzo dobre dośrodkowanie Żyry wykorzystał Milik. Napastnik Bayeru Leverkusen wpisał się na listę strzelców jeszcze raz. W 31. minucie wykończył świetną kontrę Polaków w której udział brali jeszcze Szumski, Pawłowski i Wszołek.

Druga połowa nie była już tak imponująca. To Turcy przeważali, gola zdobyli w 55. minucie. Błąd Janickiego i Pazio wykorzystał Kocabas i w sytuacji sam na sam pokonał Szumskiego. Później jeszcze Bassan trafił w słupek, ale na więcej gości nie było stać.

W końcówce meczu zrobiło się bardzo nerwowo. Doszło do przepychanek. Julien Tadrowski uderzył jednego z rywali i dostał czerwoną kartkę. Taki sam kartonik obejrzał będący już na ławce rezerwowych Bekdemir. Po żółtej kartce dostali Hakan i Dąbrowski.

Polacy w eliminacjach grają w grupie 7 razem z Turcją, Szwecją, Grecją i Maltą. Jedynym spotkaniem rozegranym do tej pory był meczu Polska - Malta, wygrany przez nas 2:0. Teraz dołożyliśmy zwycięstwo z Turcją.

W eliminacjach drużyny rywalizują w 10 grupach. Do fazy play-off awansują zwycięzcy grup i cztery najlepsze zespoły z drugich miejsc. Te 14 drużyn zagra potem mecz i rewanż w siedmiu wylosowanych parach. Zwycięzcy dwumeczów awansują do turnieju głównego. Udział zapewniony ma już gospodarz - reprezentacja Czech. Trzy najlepsze zespoły Euro zdobędą kwalifikacje na igrzyska olimpijskiej w Rio de Janeiro.

Kolejny mecz Polacy zagrają na wyjeździe ze Szwecją 6 września.