El. MŚ 2014. Prasa po Mołdawia - Polska: koniec z mundialem, koniec z Fornalikiem

Po piątkowym spotkaniu eliminacji MŚ w Brazylii (1:1 na wyjeździe z Mołdawią) prasa mniej lub bardziej odważnie pisze o końcu marzeń o mundialu (matematyczne szanse nadal istnieją) oraz konieczności zwolnienia selekcjonera Waldemara Fornalika.

Niektóre tytuły wypowiadają się nawet dość jednoznacznie - ich zdaniem był to ostatni mecz Fornalika jako trenera reprezentacji Polski. Jak się okazuje, te dzienniki myliły się.

Gazeta Wyborcza: Polacy zremisowali z Mołdawią. Mundial się oddala

Rok po fatalnym występie Euro reprezentacja Polski zremisowała z Mołdawią, 134. drużyną rankingu FIFA, i szanse na awans do przyszłorocznego mundialu są tylko matematyczne. Nie wiadomo, czy w następnym meczu Waldemar Fornalik wciąż będzie selekcjonerem. Z taką grą Polacy nie mają czego szukać między najlepszymi. W marcu wyraźnie przegrali z Ukrainą, teraz nie potrafili pokonać słabej Mołdawii. Kiedy drużyna nie robi postępów, winny najczęściej jest trener.

Super Express: Nie dla was mundial, patałachy!

Piłkarze reprezentacji Polski skutecznie pozbawili nas złudzeń o awansie na mistrzostwa świata. Po remisie z Mołdawią (1:1) mundial mają już z głowy. Nasze "Orły" nie potrafiły wygrać z drużyną, która do meczu z biało-czerwonymi w tych eliminacjach nie zdobyła jeszcze gola na własnym boisku! Czas na reakcję PZPN i dymisję Waldemara Fornalika (50 l.)! Mecz w Kiszyniowie pokazał, że selekcjoner nie ma ani pomysłu, ani odwagi na zbudowanie ofensywnie i skutecznie grającej drużyny.

Przegląd Sportowy: Koniec marzeń o mundialu

Polacy mogą zapomnieć o udziale w mistrzostwach w Brazylii, Waldemar Fornalik sam powinien zrezygnować z posady. Fatalna gra w obronie i zadziwiająca nieskuteczność w atakach zadecydowały o remisie w Kiszyniowie.

Fakt: Wielka porażka. Nie jedziemy na mundial!

To koniec marzeń o awansie do mistrzostw świata w Brazylii. Polska zremisowała w Kiszyniowie z Mołdawią 1:1. Piłkarze w fatalnych humorach udają się na urlopy. Waldemar Fornalik uda się na urlop - w kontekście pracy z reprezentacją - permanentny. Na dniach można spodziewać się, że prezes Zbigniew Boniek zwolni trenera biało-czerwonych.

Dziennik: Tylko remis z Mołdawią. Prysły marzenia o mundialu. Koniec Fornalika?

Ten wynik oznacza praktycznie koniec marzeń o awansie na mundial. Oczywiście szanse matematyczne jeszcze istnieją. Jednak nie ma się co łudzić. W Brazylii nie zagramy. Prawdopodobnie mecz z Mołdawią był też ostatnim w roli selekcjonera dla Waldemara Fornalika.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.