Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja. Fornalik powołał ligowców. Pełna kadra na mecze z Lichtensteinem i Mołdawią

Selekcjoner reprezentacji uzupełnił kadrę o piłkarzy z T-Mobile Ekstraklasy. Powołania dostali Artur Jędrzejczyk, Jakub Kosecki, Daniel Łukasik i Jakub Wawrzyniak (wszyscy Legia Warszawa) oraz Marcin Kowalczyk ze Śląska Wrocław. Spotkania z Lichtensteinem i Mołdawią odbędą się odpowiednio 4 i 7 czerwca. Relacja Z Czuba i na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl

Wcześniej Fornalik powołał piłkarzy z zagranicy. Przypomnijmy, że w kadrze nie znalazł się m.in. Łukasz Piszczek, który po sezonie ma przejść operację biodra. Selekcjoner zdecydował się na powołanie Piotra Zielińskiego z Udinese, który będzie miał szansę na debiut w pierwszej reprezentacji.

Bramkarze: Artur Boruc (Southampton), Tomasz Kuszczak (Brighton & Hove Albion), Wojciech Szczęsny (Arsenal), Jerzy Dudek (tylko mecz z Lichtensteinem - pożegnalne spotkanie).

Obrońcy: Sebastian Boenisch (Bayer Leverkusen), Piotr Celeban (FC Vaslui), Kamil Glik (Torino), Marcin Komorowski (Tieriek Grozny), Bartosz Salamon (AC Milan), Marcin Wasilewski (Anderlecht), Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa), Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa), Marcin Kowalczyk (Śląsk Wrocław).

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Ariel Borysiuk (1.FC Kaiserslautern), Kamil Grosicki (Sivasspor Kulübü), Grzegorz Krychowiak (Reims), Adam Matuszczyk (1.FC Köln), Adrian Mierzejewski (Trabzonspor), Eugen Polanski (Hoffenheim), Maciej Rybus (Tieriek Grozny), Piotr Zieliński (Udinese), Jakub Kosecki (Legia Warszawa), Daniel Łukasik (Legia Warszawa).

Napastnicy: Robert Lewandowski (Borussia Dortmund), Artur Sobiech (Hannover 96).

Towarzyski mecz z Lichtensteinem (4 czerwca, o 21) zostanie rozegrany w Krakowie. Będzie to pożegnalne spotkanie Jerzego Dudka w reprezentacji.

 

Trzy dni później kadra Fornalika powalczy o punkty eliminacji mistrzostw świata z Mołdawią w Kiszyniowie. Początek meczu o 20.45.

Relacje z obu spotkań reprezentacji Polski w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ