Reprezentacja. Fornalik w PZPN: "Byliśmy pod wrażeniem"

Selekcjoner reprezentacji Polski Waldemar Fornalik spotkał się w czwartek z wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej Romanem Koseckim oraz dyrektorem sportowym związku Stefanem Majewskim. - Byliśmy pod wrażeniem fachowości - tak spotkanie to skomentował były piłkarz reprezentacji Polski i Legii Warszawa.

W spotkaniu z trenerem i członkami jego sztabu nie wziął udziału prezes Zbigniew Boniek, który przebywa obecnie na urlopie w Rzymie. Do 15 kwietnia Boniek ogłosił ciszę medialną, dwa dni później odbędzie się posiedzenie zarządu, na którym na pewno odbędzie się dyskusja na temat ostatnich występów reprezentacji Polski.

- Spotkaliśmy się, wraz z dyrektorem sportowym związku Stefanem Majewskim, na zaproszenie selekcjonera - przyznał wiceprezes. - Sztab kadry przedstawił nam analizę dotychczasowej pracy z drużyną narodową. Byliśmy pod wrażeniem fachowości i rzetelności tej analizy. Fornalik i jego współpracownicy przedstawili nam plany szkoleniowe i pomysły na najbliższe mecze: towarzyski z Liechtensteinem (4 czerwca w Krakowie) oraz eliminacyjny z Mołdawią (7 czerwca w Kiszyniowie).

- Nie samą pierwszą reprezentacją żyje związek - dodał Roman Kosecki. - Przed dwoma dniami mieliśmy małą naradę związkowych trenerów reprezentacji juniorskich i młodzieżowych. Godny podkreślenia jest fakt ścisłej współpracy Waldemara Fornalika z reprezentacją młodzieżową Marcina Dorny. To dobrze rokuje na przyszłość. Drużyna U-21 jest przecież bezpośrednim zapleczem reprezentacji narodowej - dodał Kosecki.

Zobacz wideo
Więcej o: