Mecz Polska - Ukraina. Glik i... Jak zestawić polską obronę?

Kto ma wystąpić w środku polskiej obrony w meczu z Ukrainą (piątek, 20.45, relacja Z Czuba i Na żywo w Sport.pl) w eliminacjach mistrzostw świata? Pewniakiem jest Kamil Glik. Co do nazwiska drugiego stopera są jednak poważne rozbieżności. Początek spotkania o godz. 20.45, transmisje w TVP i Polsacie Sport, relacja Zczuba i na Żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE!

Ostatnie godziny konkursu Appaward 2013 - zagłosuj na aplikację Sport.pl Live!

Kamil Glik zbiera znakomite recenzje w Serie A. Choć jego zespół nie należy do najsilniejszych w lidze, to defensywa Torino statystycznie jest jedną z lepszych.

Nie ma też wątpliwości, kto powinien wystąpić na bokach polskiej obrony. Sebastian Boenisch na lewej stronie i Łukasz Piszczek na prawej są znacznie lepsi od konkurentów.

Problemem pozostaje pozycja drugiego stopera.

Przemysław Iwańczyk w magazynie Sport.pl Extra zapytał o zdanie czterech fachowców. Dwóch (Aleksandar Vuković i Tomasz Łapiński) widziałoby obok Glika Marcina Wasilewskiego. Dariusz Dziekanowski postawiłby na Bartosza Salamona, a Andrzej Juskowiak na Marcin Komorowskiego lub Piotra Celebana.

Z każdą z tych kandydatur jest jakiś problem. Salamon jest co prawda zawodnikiem Milanu, ale nie zagrał w nim jeszcze ani minuty. Marcin Wasilewski w tym roku wystąpił tylko w jednym spotkaniu w barwach Anderlechtu. Natomiast Marcin Komorowski i Piotr Celeban jeszcze nigdy nie grali w reprezentacji w meczu o punkty.

Na kogo powinien postawić Fornalik w środku obrony? Zapraszamy do udziału w sondażu i wyrażenia swojej opinii na forum.

Zagłosuj też, kto powinien stanąć w polskiej bramce ?

Wyraź też opinię, jak powinna wyglądać polska linia ofensywna w tym meczu ? oraz...

Kto powinien być defensywnym pomocnikiem obok Grzegorza Krychowiaka ?

Kto powinien zagrać w środku polskiej obrony?