Reprezentacja. Majewski, Salamon i Celeban w kadrze

Selekcjoner Waldemar Fornalik powołał 21 zawodników z lig zagranicznych na marcowe mecze eliminacji mistrzostw świata 2014 z Ukrainą i San Marino. Nominacje dla graczy z polskiej Ekstraklasy zostaną ogłoszone we wtorek lub w środę.

Do kadry wracają Radosław Majewski, i Piotr Celeban. Szanse na debiut w kadrze ma Bartosza Salamon.

Majewski w kadrze nie grał ponad dwa lata. Po raz ostatni wystąpił w niej w październiku 2010 roku w towarzyskim meczu z Ekwadorem. 26-latek jest ostatnio w dobrej formie - trafiał do siatki w trzech ostatnich ligowych meczach swojego zespołu.

Celeban rozegrał sześć meczów w reprezentacji, ale po raz ostatni w 2011 roku z Mołdawią. W lidze rumuńskiej zbiera dobra oceny, a Trener Fornalik ma problemy z zestawieniem linii defensywy.

Salamon brał udział w zgrupowaniu reprezentacji za kadencji Leo Beenhakkera, ale nie zadebiutował dotąd w seniorskiej kadrze.

Kadra na mecze z Ukrainą i San Marino:

Bramkarze: Artur Boruc, Tomasz Kuszczak, Wojciech Szczęsny

Obrońcy: Łukasz Piszczek, Sebastian Boenisch, Marcin Wasilewski, Kamil Glik, Bartosz Salamon, Marcin Komorowski, Piotr Celeban

Pomocnicy: Grzegorz Krychowiak, Ludovic Obraniak, Adrian Mierzejewski, Kamil Grosicki, Maciej Rybus, Jakub Błaszczykowski, Ariel Borysiuk, Eugen Polanski, Radosław Majewski

Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na smartfony

Więcej o: