Tak grali Polacy z Macedonią. OCENY

Najlepszy na boisku był Arkadiusz Mili, dobrze na tle słabych Macedończyków zagrał Łukasz Broź, za to błędy popełniał debiutujący w bramce Łukasz Skorupski. Zobacz, jak oceniliśmy Polaków po wygranym 4:1 meczu z Macedonią.

Najważniejsze relacje na żywo teraz także w aplikacji Sport.pl Live na smartfony ?

Łukasz Skorupski - 2. W drugiej połowie wybronił groźny strzał z kilku metrów, ale przy straconej bramce się zagapił, a wcześniej miał kilka niepewnych interwencji, w tym minął się z piłką przy dośrodkowaniu.

Łukasz Broź - 5. Dobry występ i asysta przy golu Pawłowskiego. Kilka razy wbiegał w pole karne rywali. Podaje z podniesioną głową. Pierwszy, ale pewnie nie ostatni występ w kadrze.

Artur Jędrzejczyk - 4. Pierwszy gol w drugim występie w kadrze. W obu polach karnych jest jak taran. W obronie zagrał bardzo spokojnie, bez błędów.

Tomasz Jodłowiec - 4. Wywalczył rzut karny, choć sędzia, dyktując "jedenastkę", chyba się pomylił. Pod koniec meczu w polskim polu karnym było trochę chaosu, ale bez konsekwencji.

Jakub Rzeźniczak - 3. Zagrał w pierwszej połowie, wymieniał podania z Koseckim, ale lewa strona była jednak mniej aktywna niż prawa.

Paweł Wszołek - 4. Zagrał tylko pół meczu, ale potrafił minąć rywala i groźnie dośrodkować. Szybko podejmuje decyzje na boisku.

Daniel Łukasik - 3. Z rywalami radził sobie dobrze, często przerywał ich akcje, choć tuż przed przerwą za niepotrzebny faul taktyczny 25 metrów od polskiej bramki obejrzał żółtą kartkę.

Szymon Pawłowski - 3. Zmarnował rzut karny, ale kilkanaście minut później strzelił gola. Dużo widzi na boisku, ale momentami wydawał się trochę zagubiony.

Przemysław Kaźmierczak - 3. W porównaniu do Łukasika i Furmana 10. występ w kadrze robi z niego weterana. Polska zdominowała środek boiska. On zagrał solidnie, choć niezbyt efektownie.

Jakub Kosecki - 3. Szybki - to żadna nowość - ale niezbyt dokładny, co też mu się w Legii zdarza. Czasem był szybszy od piłki, przez co ją gubił.

Arkadiusz Milik - 5. Najgroźniejszy z Polaków, szybka reakcja pozwoliła mu strzelić gola. Samym pressingiem sprawiał obrońcom rywali ogromne problemy. Potrafił sam stworzyć sobie okazję na gola.

Dominik Furman - 4. W meczu ze Śląskiem dośrodkowania z rzutów wolnych i rożnych mu nie wychodziły. W piątek było dużo lepiej. Asysta przy golu Jędrzejczyka (podawał mu z rzutu rożnego dwa razy, za pierwszym bramkarz obronił) pokazuje, że umie podać tam, gdzie chce. W drugiej połowie napędzał akcje ofensywne.

Waldemar Sobota - 3. Duży spokój, gdy strzelał gola - najpierw przyjął piłkę, a po chwili trafił mimo rzucającego mu się pod nogi obrońcy. Poza tym niezbyt widoczny.

Bartosz Rymaniak - 2. Zagrał w drugiej połowie i ta w wykonaniu polskiej obrony był gorsza niż pierwsza. Pozwolił na kilka akcji Macedończykom.

Tomasz Kupisz - 4. Ładnie atakował skrzydłem, potrafił odzyskać straconą piłkę. Przy ostatnim golu świetnie wypatrzył Sobotę.

Arkadiusz Piech i Adam Danch grali zbyt krótko.

Czytaj relację Z Czuba z meczu Polska - Macedonia ?