Reprezentacja. Fornalik: brak powołania dla Pękalskiego może być moją największą pomyłką

PRZEGLĄD PRASY. - Członkowie poprzedniego sztabu szkoleniowego obserwowali Ivo Pękalskiego i nie byli nim zachwyceni - tłumaczy brak powołania dla jednego z najlepszych piłkarzy ligi szwedzkiej trener reprezentacji Polski Waldemar Fornalik.

Wreszcie jest! Aplikacja Sport.pl LIVE w wersji na Androidy. Ściągnij i oceń!

Powraca sprawa powołania Ivo Pękalskiego. Pomocnik polskiego pochodzenia od pewnego czasu deklaruje chęć gry w reprezentacji Polski, ale nie został doceniony ani przez Franciszka Smudę, ani przez Waldemara Fornalika.

- Członkowie poprzedniego sztabu szkoleniowego obserwowali Pękalskiego i nie byli nim zachwyceni - tłumaczy Fornalik w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego . - Cóż, może to będzie moja największa pomyłka, ale na razie nie biorę go pod uwagę. Nie wykluczam jednak, że wiosną ktoś ze sztabu pojedzie go zobaczyć w akcji - dodaje selekcjoner.

Pękalski, który urodził się 3 listopada 1990 roku w szwedzkim Lund, jako chłopiec rozpoczął treningi w Linero IF. W wieku 11 lat przeniósł się do Lunds BK i w latach 2005-2009 grał w Landskrona BoIS. W lipcu 2009 roku podpisał czteroletni kontrakt z Malmoe FF.

Zrób mema z Mourinho i wygraj koszulkę z autografami gwiazd Realu!

Więcej o: