Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polska - Urugwaj. Polskie media: "Orły ściągnięte na ziemię"

PRZEGLĄD PRASY. "Lekcja" to słowo klucz w polskiej prasie po porażce polskiej reprezentacji w Gdańsku z Urugwajem 1:3. Polskie media zgodnie piszą, że drużyna Waldemara Fornalika po starciu z ekipą z Ameryki Południowej wróciła na ziemię i dowiedziała się, jak dużo musi jeszcze poprawić

Wszystko o meczu Polski z Urugwajem

Polacy byli tłem dla dużo lepszych reprezentantów Urugwaju i przegrali w Gdańsku 3:1. Jedynego gola dla biało-czerwonych zdobył Ludovic Obraniak. Dla gości bramki zdobyli Ednison Cavani, Luis Suarez oraz Kamil Glik, który interweniował tak niefortunnie, że zagrał piłkę do własnej siatki. Nic dziwnego, że po meczu polskiej prasie daleko od zachwytów i pochwał pod adresem Polaków.

Fakt: Na Urugwaj są za słabi

"W starciu z czwartą drużyną ostatnich mistrzostw świata reprezentacja Polski walczyła dzielnie, ale rywale byli lepsi przynajmniej o dwie klasy. (...) Na cztery miesiące przed kolejnym spotkaniem eliminacyjnym, żaden z polskich piłkarzy nie oczarował zmarzniętych kibiców. Szkoda."

Super Express: Suarez dał lekcję Polakom

"Bardzo słaba gra i porażka reprezentacji Polski z mistrzem Ameryki Południowej. Po świetnym meczu i remisie z Anglią 1:1 wydawało się, że wreszcie polska reprezentacja zaczyna grać tak, jak oczekują od niej kibice. Jednak towarzyskie spotkanie z Urugwajem 1:3 sprowadziło wszystkich na ziemię. (...) Z taką grą o awans do mundialu 2014 będzie bardzo trudno."

Przegląd Sportowy: Orły ściągnięte na ziemię

"Lekcja pięknego i skutecznego futbolu w wykonaniu Latynosów. Ten mecz pokazał, jak wiele dzieli nas od europejskiej czołówki. Nasi piłkarze długimi okresami byli bezsilni i bezradni."

Gazeta Wyborcza : Próg urugwajski za wysoki

"Następnym razem z przeciwnikiem klasy zespołu trenera Oscara Tabareza Polacy mogą zagrać dopiero za dwa lata, na mundialu w Brazylii. W Gdańsku na wypełnionej po brzegi PGE Arenie, prawie 40 tysięcy polskich kibiców mogło obejrzeć produkt skończony mogło obejrzeć produkt skończony, jakim jest drużyna z Ameryki Południowej. (...) Mecze o punkty pokażą, czy i jakie wnioski Polacy wyciągnęli z urugwajskiej lekcji, którą dostali w Gdańsku".

Rzeczpospolita: Brawa dla Suareza

"Wróciliśmy na ziemię. Selekcjoner Waldemar Fornalik mówi nawet o bolesnej lekcji. (...) Po meczu kibice długo gwizdali. Ten dźwięk towarzyszyć powinien Fornalikowi i Bonkowi przez najbliższe miesiące, mobilizować, bo nie był to gwizd szyderczy. Klaskać się nie dało."

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ