El. MŚ 2014. RPA pokonane. Jak zagramy z Anglikami?

Dzięki bramce Marcina Komorowskiego Polacy wygrali z RPA 1:0, mimo to strzelec gola nie może liczyć na miejsce w wyjściowym składzie na mecz z Anglią. Wielu innych zawodników udowodniło jednak, że mimo młodego wieku już puka do drzwi pierwszego składu reprezentacji. Relacja Z Czuba i na żywo we wtorek od godz. 18.

Kto wyjdzie w pierwszym składzie przeciwko Anglii? Zapraszamy do dyskusji na naszym Facebooku ?

W piątkowym spotkaniu z RPA nie zawiedli przede wszystkim młodzi zawodnicy. Zarówno Paweł Wszołek, jak i Grzegorz Krychowiak udowodnili, że z powodzeniem mogą zastępować Eugena Polanskiego i Jakuba Błaszczykowskiego, co z pewnością rozważy Waldemar Fornalik, kiedy będzie wybierał podstawową jedenastkę na mecz z podopiecznymi Roya Hodgsona.

Wydaje się, że wyjaśniły się wątpliwości co do obsady bramki. W wygranym meczu z RPA między słupkami stanął Przemysław Tytoń, który zachował czyste konto. Wygląda na to, że Tomasz Kuszczak znów nie dostanie okazji do rehabilitacji za przegrany mecz z Hiszpanią(0:5), kiedy to po raz ostatni był podstawowym bramkarzem reprezentacji Polski.

Pierwsze wątpliwości dotyczą linii obrony. O ile występ Łukasza Piszczka i Jakuba Wawrzyniaka na bokach nie pozostawiają wątpliwości, o tyle środek defensywy wciąż jest zagadką. Marcin Wasilewski zaliczył bardzo pewny występ w piątkowym spotkaniu, ale już jego partner z obrony, Damien Perquis, nie grał tak dobrze i wydaje się, że Fornalik decyzję co do jego występu podejmie w ostatniej chwili.

Najwięcej niewiadomych jest, oczywiście, w pomocy. Występ Roberta Lewandowskiego w ataku jest pewny, ale najtrudniejszym pytaniem pozostaje to, kto będzie dostarczał mu piłki. Uraz Jakuba Błaszczykowskiego i niepewny występ Eugena Polanskiego powoduje, że Waldemar Fornalik musi mieć przygotowanych kilka opcji. Zakładając, że Polanski jednak wróci na zgrupowanie przed meczem z Anglią, najbardziej prawdopodobnym jego partnerem na pozycji defensywnego pomocnika wydaje się młody Krychowiak, który świetnie zaprezentował się w meczu z RPA.

Zobacz wideo

Mecz z Anglią już we Wtorek. Początek spotkania o godz. 21:00. Relacja Z Czuba i na żywo już od godz. 18.

Przypuszczalny skład na Anglię:

Tytoń - Piszczek, Wasilewski, Perquis, Wawrzyniak - Polanski, Krychowiak - Wszołek, Obraniak, Grosicki - Lewandowski

Kto Twoim zdaniem zagra w podstawowym składzie przeciwko Anglii? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach

Więcej o: