Eliminacje MŚ 2014. Oficjalnie: Błaszczykowski będzie pauzował sześć tygodni

- Jakub Błaszczykowski naderwał więzozrost w stawie skokowym i czeka go sześć tygodni przerwy - poinformowała oficjalna strona Borussii Dortmund. Kapitan reprezentacji Polski nie zagra m.in. w meczu eliminacji mistrzostw świata z Anglią 16 października

Zobacz skrót meczu Borussii Dortmund z Hannoverem na Zczuba.tv

Błaszczykowski doznał kontuzji w meczu 7. kolejki Bundesligi z Hannoverem. Jego zespół zremisował 1:1, a jedyną bramkę dla BVB strzelił Robert Lewandowski po podaniu Łukasza Piszczka. Uraz Błaszczykowskiego nastąpił w 39. minucie. Polak, przez nikogo nie naciskany - źle stanął, przewrócił się, a potem został sprowadzony z boiska przez sanitariuszy. Zmienił go Kevin Grosskreutz.

Jak podaje oficjalna strona Borussii w poniedziałek klubowi lekarze mieli ręce pełne roboty. Badania wykazały, że Błaszczykowski naderwał więzozrost w stawie skokowym w miejscu, gdzie kość strzałkowa łączy się z kością piszczelową. Ta kontuzja sprawia, że Polak będzie musiał pauzować przez sześć tygodni.

Filar naszej reprezentacji nie zagra więc w meczu eliminacji mistrzostw świata z Anglią, 16 października w Warszawie. Oprócz tego ominie go dwumecz z Realem Madryt w fazie grupowej Ligi Mistrzów.