Reprezentacja. Krychowiak w pierwszym składzie na Anglię? Czytelnicy Sport.pl: Czemu nie!

Grzegorz Krychowiak został uznany najlepszym graczem w wygranym przez Stade Reims 2:0 meczu z Nancy. Polakiem zachwycił się m.in. dziennik ?L'Equipe?. Zdaniem czytelników Sport.pl 22-letni pomocnik powinien dostać szansę od selekcjonera Waldemara Fornalika i znaleźć się w pierwszym składzie reprezentacji Polski na mecz z Anglią 16 października

Kibicujemy polskiej kadrze! Pokażmy ilu nas jest - Facebook Polska biało-czerwoni  ?

"Cały czas gra w stylu nieakademickim, stał się płucami Reims. Naciskał i nękał przeciwników, często odbierał piłkę. Pokazał, że świetnie czyta grę, w odpowiednim momencie zmieniał pozycję na skrzydłach. Po starciu z Andre Luizem wywalczył rzut karny" - taką laurkę na cześć Krychowiaka napisał "L'Équipe". Pod naszym artykułem dotyczącym tej sprawy nawiązała się dyskusja czytelników, którzy chcieliby zobaczyć Krychowiaka w pierwszym składzie reprezentacji Polski.

"Już w ostatnim meczu w reprezentacji było widać, iż Grzegorz Krychowiak ma większą kulturę gry i jest tym zawodnikiem, którego szukaliśmy w środku pola. Niech w końcu przestaną powoływać Murawskiego (bezmyślny zawodnik) oraz Dudkę (niskie umiejętności piłkarskie) i widzę jeszcze na pozycji środkowego - Rafała Wolskiego. (...) Podstawowy warunek w powoływaniu zawodników do kadry powinna być wysoka kultura gry, nieprzeciętne wyszkolenie piłkarskie i chęć rozwoju" - uważa mme.wa.

Podobnego zdania jest xym: "To może jeszcze nie jest wielki zawodnik, ale konkurencja bardzo słaba i praktycznie wchodzi na pozycję bez walki. Murawski nawet na ławkę kadry jest zbyt kiepski, Polański i Dudka mogą być, ale są obaj zbyt słabi do meczu z Anglią. Ja bym wystawił w pierwszym składzie Krychowiaka i Dudkę a w rezerwie widzę Polańskiego. Innych nie bardzo sobie wyobrażam" - czytamy.

Przeciwnikiem tych nagłych zachwytów nad Krychowiakiem jest za to kicha12345. "Zagrał kilka dobrych meczów w przeciętnym zespole ligi francuskiej i już go do kadry pchaja. Eeeeh... Czemu nikt nie może zrozumieć, że w piłkę gra się w 11" - pisze.

Większość czytelników chciałaby jednak zobaczyć Krychowiaka w podstawowej jedenastce. W naszym sondażu, w którym zapytaliśmy, kto powinien grać na środku pomocy, pomocnik Reims zdystansował innych zawodników. Krychowiak otrzymał ponad 3,5 tysiąca głosów. Drugi Eugen Polanski zebrał nieco ponad tysiąc. Na Dariusza Dudkę głosowało 301 osób, a na Rafała Murawskiego niespełna 200.

Więcej o: