"To jakiś żart", "Świetny zawodnik na dziurę w środku pola". Czytelnicy Sport.pl podzieleni w sprawie powrotu Lewandowskiego

"Prima aprilis był już ... coś się temu emerytowi pomyliło", "To jakiś żart" - to tylko niektóre krytyczne głosy w reakcji na deklarację Mariusza Lewandowskiego o chęci powrotu do reprezentacji. Nie brakuje jednak i takich, którzy uważają, że pomocnik II-ligowego FK Sewastopol byłby całkiem niezłym pomysłem na środek pola polskiej kadry.

W wywiadzie z Robertem Błońskim Mariusz Lewandowski powiedział, że nigdy nie zakończył reprezentacyjnej kariery, a u Smudy nie grał, ponieważ "taka była wizja" ówczesnego szkoleniowca. Wizja, z którą uczestnik mundialu w Niemczech i Euro 2008 nie chce się pogodzić, deklarując gotowość do wzmocnienia zespołu Waldemara Fornalika.

Deklaracja ta wywołała poruszenie wśród czytelników Sport.pl. Nie brakuje zarówno głosów wyśmiewających marzenia Lewandowskiego o powrocie do kadry, jak i tych, które uważają to za całkiem rozsądną opcję.

"Powoływać, nie powoływać... Takie gdybanie w tej chwili nie ma sensu. Temat ciekawy, ale wszystko trzeba sprawdzić samemu, a nie wierzyć komuś na słowo. Fornalik musi wysłać kogoś na co najmniej 3 mecze, najlepiej z kamerą i wtedy zapadnie decyzja" - pisze thekamyll.

dirk.gently przypomina zaś, że Lewandowski popełniał w przeszłości brzemienne w skutkach błędy:

"Przypomnijmy, to ten koleś sfaulował w polu karnym w ostatniej minucie pamiętnego meczu z Austrią. Wymyśliliśmy sobie wtedy kozła ofiarnego, Howarda Webba (który podjął słuszną decyzję) zapominając o prawdziwym winowajcy"

"To chyba jakiś żart. Człowiek, który publicznie proponował, żeby Słoweńcy "motywowali" finansowo Polaków do walki w meczu ze Słowacją nie ma prawa założyć koszulki z orzełkiem." - oburza się z kolei adam.77

Podobnego zdania jest trog73:

"No nie, normalne jaja !!! Kolejny przeciętny (z jakiegoś II ligowca o którym nikt nie słyszał) chce grac w polskiej reprezentacji- śmiech na sali"

Nie brakuje jednak głosów, że starsi gracze mogliby wzmocnić kadrę Fornalika:

"Jasne z Mariusz by się przydał jest dobrym solidnym defensywnym pomocnikiem droga otwarta szkoda ze Radek Sobolewski nie jest młodszy bo z nim środek był idealny" - pisze kuba19920313

Wtóruje mu czytelnik o nicku 0zatkaokakao0:

"Brakuje mi jego bardziej niż Boruca i Żewłakowa razem wziętych. Borysiuk - dno, Murawski - porażka. Razem z Polańskim mogli by niezłą pakę w środku tworzyć i nie potrzeba było by trzeciego defensywnego-dali by radę, co dało by pole manewru dla Fornalika w wystawieniu ofensywnego przed nimi"

Off_road_cyclist apeluje do Fornalika:

""Taka okazja może się nie trafić! Panie TRENERZE, podobno nie ma Pan kogo powołać, czas na zmiany, niech w końcu cos się zacznie dziać, nie siedzieć i labidzić, że nie ma już innych dobrych piłkarzy"

przemek32_1 ma już rozpracowaną całą taktykę "pod Lewandowskiego":

"Według mnie Lewandowski to świetny zawodnik na naszą dziurę w środku pola. Silny, skoczny, skuteczny w odbiorze i całkiem nieźle podający.

Nie wiem co o tym myślicie ale wg mnie zestawienie Lewandowskiego z kimś z grupy Kazimierczak, Polanski, Krychowiak byłoby całkiem fajnym rozwiązaniem. Po ostatnich meczach zastanawiam się czy nie byłoby rozsądne przywrócenie do kadry Rogera i ustawienie środka pola na zasadzie któryś z w/w i Roger jako rozdający piłki na skrzydła"

Mimo wielu krytycznych komentarzy większość czytelników głosujących w sondzie opowiada się za powrotem Lewandowskiego do kadry. 73% głosujących uważa, że 64-krotny reprezentant kraju przydałby się w reprezentacji. Przeciwnego zdania jest 27% głosujących.

Błaszczykowski: chciałbym utrzymać tendencję, że kapitan co mecz strzela bramkę

Copyright © Agora SA