El. MME 2013. Remis Polski z Portugalią

Reprezentacja Polski u-21 zremisowała bezbramkowo z rówieśnikami z Portugalii. Nasi reprezentanci już wcześniej pogrzebali swoje szanse na awans na turniej, który w przyszłym roku odbędzie się w Izraelu.

Polacy na awans na ME nie mieli już szans przed meczem. Wszystko za sprawą ostatniej porażki z Rosją 1:4. Z Portugalią grali jedynie o honor. I spisali się nieźle.

Nasi reprezentanci od początku meczu atakowali faworyzowanych rywali. Przewaga naszych reprezentantów uwidoczniła się szczególnie w końcówce spotkania. Raz za razem szarżował rozgrywający dzisiaj bardzo dobre zawody Michał Żyro. Niestety piłka do siatki wpaść nie chciała. Pochwalić należy grę w defensywie. Udało się zagrać na "zero".

Z grupy 6 na ME awansowała Rosja, która w ostatnim meczu zremisowała 2:2 z Mołdawią. Portugalczycy muszą czekać na zakończenie wszystkich meczów eliminacyjnych. Mają szansę być jedną z czterech drużyn, która awansuje z drugiego miejsca w grupie eliminacyjnej.

Składy:

Polska: Łukasz Skorupski - Daniel Dziwniel, Marcin Kamiński, Piotr Malarczyk, Paweł Olkowski, Łukasz Teodorczyk, Tomasz Kupisz (81-Jakub Świerczok, 90+1 Mateusz Matras), Filip Starzyński, Michał Żyro, Łukasz Tymiński, Arkadiusz Milik (58-Mateusz Mak).

Portugalia: Anthony Lopes - Cedric, Pedro Mendes, Nuno Reis, Ruben, Andre Almeida, Salvador Agra, Andre Martins (79-Fredy), Rui Fonte (65-Abel), Josue, David Simao (60-Wilson).

Więcej o: