Reprezentacja. Sportfive ogłosił, kto pokaże pierwsze mecze w el. MŚ 2014

Cyfrowy Polsat oraz sześć sieci telewizji kablowej pokażą sobotni mecz Czarnogóra - Polska oraz Polska - Mołdawia w systemie pay-per-view - czytamy w wydanym w czwartek wieczorem oświadczeniu firmy Sportfive, marketingowego pośrednika PZPN.

Mecz eliminacji mistrzostw świata 2014 Czarnogóra - Polska odbędzie się w piątek o godz. 20.30 w Podgoricy (relacja na żywo w Sport.pl), ale nie zostanie pokazany w otwartej telewizji.

"[...] W związku z tym, że Sportfive Sp. z o.o. nie udało się osiągnąć z TVP porozumienia w zakresie sprzedaży praw telewizyjnych do meczów Reprezentacji Polski poprzedzających Mistrzostwa Świata'2014 oraz w skutek decyzji TVP o zawieszeniu negocjacji ze Sportfive do momentu odbycia się meczu Polska - Mołdawia, oba omawiane mecze nie będą transmitowane w telewizji ogólnodostępnej na terytorium Polski" - czytamy w przesłanym oświadczeniu.

Tym samym jest już przesądzone, że pierwszy raz w historii mecz reprezentacji Polski będzie dostępny tylko w systemie pay-per-view. W czwartek wieczorem Sportfive przesłał listę platform, na których będzie można obejrzeć mecz z Czarnogórą oraz Mołdawią. Są to Cyfrowy Polsat oraz sieci Astra-Net, Multimedia Polska, Toya, UPC, Vectra i Inea.

"[...]Obecnie żaden spoza ww. podmiotów, w tym TVP, nie jest uprawniony do przeprowadzenia na terytorium Polski transmisji z dwóch najbliższych meczów Reprezentacji Polski." - pisze Sportfive, ale nie jest wykluczone, że jeszcze inne sieci będą mogły pokazać spotkanie.

Mecze Czarnogóra - Polska i Polska - Mołdawia będą sprzedawane za 20 zł.

Zobacz wideo
Więcej o: