Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Transfery. Damien Perquis jedną nogą w Betisie

Reprezentant Polski Damien Perquis ma w sobotę przejść testy medyczne w Betisie Sewilla i podpisać z klubem trzyletni kontrakt.

Długo nie było wiadomo, jakie potoczą się losy obrońcy Sochaux. Zainteresowany nim był Dnipro Dniepropetrowsk, pojawiały się też doniesienia, że Perquis obserwowany jest w Turcji. Polak myślał o grze w Bundeslidze, ale - ostatecznie - zdecydował się na hiszpański kierunek.

750 tys. euro za Perquisa oferował Real Saragossa. Betis na początku oferował o 250 tys. mniej, co prezydent Sochaux Alexandre Lacombe uważał za zdecydowanie niewystarczające.

W czwartek Betis wrócił do negocjacyjnego stołu ze znacznie lepszą ofertą - niektóre doniesienia sugerują nawet milion euro, ale równie często mówi się o 750 tys. euro. Lacombe nie chciał zdradzić dokładnej kwoty.

W sobotę Perquis powinien przejść testy medyczne i podpisać trzyletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok.

28-latek rozegrał w poprzednim sezonie we francuskiej ekstraklasie 18 spotkań. Przed Sochaux grał w Troyes i Saint-Etienne. W reprezentacji Polski zagrał we wszystkich meczach Euro 2012. W sumie zaliczył w kadrze 11 występów i jednego gola.

Niedawno do Levante trafił inny reprezentant Polski, Dariusz Dudka.

Więcej o: