Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Opinie czytelników po meczu z Estonią: "Ta reprezentacja na żadne mistrzostwa nie pojedzie"

"Jak można było postawić na tych samych graczy co Smuda i liczyć na sukces?", "Może właśnie w sparingach warto spróbować czy Lewandowski i inni są niezastąpieni?". Internauci Sport.pl oceniają występ Polaków w przegranym przez biało-czerwonych towarzyskim meczu z Estonią." Ta reprezentacja na żadne mistrzostwa nie pojedzie. Tyle w temacie" - podsumowuje jeden z nich.

W środę kadra prowadzona przez Waldemara Fornalika przegrała w Tallinie 0:1. Był to pierwszy mecz biało-czerwonych po nieudanym Euro 2012 i zarazem jedyny sprawdzian przed zbliżającymi się eliminacjami do Mistrzostw Świata 2014. Internauci Sport.pl surowo oceniają debiutującego na ławce Fornalika, ale dostaje się również piłkarzom.

"Nie spodziewałem się czegoś dobrego i moje oczekiwania zostały spełnione. Grupa "ciekawych" graczy plus "ambitny" szkoleniowiec i jest, co miało być - napisał czytelnik bryt.bryt .

Wśród wpisów często przewijają się opinie dotyczące selekcji. Zdaniem wielu komentatorów z tymi samymi piłkarzami, którzy grali na Euro nie mamy co liczyć na wygrane.

"Jak można było postawić na tych samych graczy co Smuda i liczyć na sukces?" - pyta der1974 . "Dlaczego zagrał ten sam skład co na EURO? Może właśnie w sparingach warto spróbować czy Lewandowski i inni są niezastąpieni. Co to za napastnik, który nie potrafi poprowadzić kontry, nie potrafi dryblingiem przejść jednego zawodnika? - zastanawia się cwaniaczek_warszawski .

Czytelnik droch uważa, że zmiana szkoleniowca nic nie dała, a pod wodzą Fornalika Polska nie prezentuje się wcale lepiej. "I co, niedowiarki - można grać gorzej niż na Euro? Można! Tylko po co było zmieniać Smudę na wybitnego fachowca Fornalika? Smuda dobrze znał wartość kadry i darowałby sobie głupawą próbę gry na dwóch napastników...". Inni, tak jak czytelnik bridion , nowego szkoleniowca bronią i przyczyny klęsk starają się szukać gdzie indziej. "Większość z was o piłce nie ma zielonego pojęcia, ja też! Wiem co Was wkurza. Produkt wypromowany, zachwalany, sprytnie chowane wady, a jednak bubel. Niestety trzeba czasu. Trener Fornalik to wg. mnie pierwszy człowiek w mojej 30 letniej historii PZPN z własnym zdaniem. Pewnie mu się nie uda doprowadzić chłopaków do fazy grupowej Mistrzostw Świata, ale niestety nie mamy i nie będziemy mieć sportowców jeżeli dzieciaki sportu nie uprawiają" - czytamy

Teklanietekla szydzi z ogólnej kondycji polskiego sportu. "Inni mogą nam zazdrościć wyrównanego poziomu sportu - najpierw euro, potem igrzyska, teraz mecz - wszędzie tak samo. Brawo!".

Jestem pełen obaw o nasz wynik w spotkaniu z Samoa :(

 

Mecz z Wyspami Owczymi to może być masakra... :(

 

Czy trener i jego orły mają pomysł na pokonanie nieobliczalnej Burkina Faso... ?

 

Czy ktoś ma pomysł na Kiribati??

 

Mój kolega ostrzega naszych od jakiegoś czasu przed Trynidadem o Tobago....

 

Wszyscy robią dobrą minę do złej przed meczem z Palau!

 

Jest tyle pytań i wątpliwości... - to z kolei komentarz kadykianusa .

Zdecydowana większość internautów pesymistycznie ocenia szanse Polski w eliminacjach do brazylijskiego mundnialu. " Znowu będzie czwarte miejsce. Anglia i Ukraina daleko poza zasięgiem, a jeszcze jedna drużyna nas wyprzedzi." - uważa pytajnik 102 . "Ta reprezentacja na żadne mistrzostwa nie pojedzie. Tyle w temacie - stwierdza ah1973 .

Grupowymi rywalami Polaków w eliminacjach do MŚ 2014 są: Anglia, Czarnogóra, Ukraina, Mołdawia i San Marino. Zmagania o udział w turnieju biało-czerwoni rozpoczną 7 września wyjazdowym meczem z Czarnogórą.

Błaszczykowski uspokaja: z Czarnogórą będziemy w lepszej formie fizycznej

Więcej o: