Wawrzyniak: Euro nic mi nie dało. Czuję złość i zdenerwowanie

- Niestety, to trener decydował o kształcie wyjściowej jedenastki. Bardzo liczyłem na ten turniej, długo do niego się przygotowywałem. Przez rok miałem miejsce w pierwszym składzie kadry narodowej i w ostatniej chwili trener oddelegował mojego konkurenta - mówi o swojej roli na Euro 2012 Jakub Wawrzyniak. Obszerną wypowiedź piłkarza znajdziemy na oficjalnej stronie klubu.

Więcej o Legii na Facebooku Warszawa.sport.pl

W sobotę do piłkarzy Legii przebywających na zgrupowaniu w Windischgarsten dołączył reprezentant Polski, uczestnik turnieju Euro 2012, Jakub Wawrzyniak. Jan Urban bardzo liczy na powrót Wawrzyniaka, ponieważ przy kontuzji Tomasza Kiełbowicza potrzebuje zawodnika, który wypełni lukę w tej strefie boiska.

Piłkarz przyznał, że mimo uczestnictwa w mistrzostwach Europy nie może czuć się zmęczony. - Nie mogę być zmęczony, pomimo ciężkiej pracy, którą wykonaliśmy w Austrii. Każdy wie, jaką rolę pełniłem podczas Euro 2012. Długo myślałem, dlaczego tak się stało. Niestety, to trener decydował o kształcie wyjściowej jedenastki. Bardzo liczyłem na ten turniej, długo do niego się przygotowywałem. Przez rok miałem miejsce w pierwszym składzie kadry narodowej i w ostatniej chwili trener oddelegował mojego konkurenta - żali się piłkarz.

Nie mogę mieć pretensji do Sebastiana Boenischa. To świetny gość. Podczas turnieju mieliśmy świetny kontakt, nie było między nami niesnasek - mówi Wawrzyniak w wywiadzie dla legia.com . -Mam prawo być zawiedziony. Myślałem, że będę grał regularnie i czuję sportową złość oraz zdenerwowanie. Być może za kilka lat bardziej docenię powołanie do 23-osobowej grupy na tak duży turniej organizowany w moim kraju. Co dało mi Euro? Nic, ponieważ nie zagrałem ani minuty. Nie zdobyłem nowych doświadczeń. Zobaczyłem wszystko z bliska, przekonałem się, jaki potencjał drzemie w kibicach. Jeżeli osiągniemy dobre rezultaty, to ich wsparcie będzie olbrzymie - zakończył Wawrzyniak

Długowieczny Kiełbowicz na zdjęciach. Z Polonii, do Legii - 338 meczów, 10 trenerów, dwa tytuły [GALERIA]

Więcej o: