Ranking FIFA. Awans Polaków, Brazylia pierwszy raz poza pierwszą dziesiątką

Po dwóch remisach i porażce na Euro 2012 reprezentacja Polski w najnowszym rankingu FIFA awansowała o 8 oczek i w tym momencie zajmuje 54. miejsce. Liderem wciąż jest Hiszpania. Pierwszy raz w historii poza czołową dziesiątkę wyleciała Brazylia.

Pokażmy światu jak się kibicuje - Facebook Polska biało-czerwoni ?

Rankingowi oczywiście przewodzą zdobywcy mistrzostwa Europy, którzy wyprzedzają Niemców i Urugwajczyków. Po Euro 2012 o dwa miejsca awansowała reprezentacja Anglii. Dalej plasują się Portugalczycy i finaliści turnieju w Polsce i na Ukrainie - Włosi.

Reprezentacja Polski zajmuje 54. miejsce. Dwa oczka za biało-czerwonymi jest nasz kolejny przeciwnik - Estonia.

Brazylia wypadła z dziesiątki

Pierwszy raz od początku istnienia rankingu (1993) poza pierwszą dziesiątkę wylecieli Brazylijczycy. Canarinhos spadli o sześć miejsc i w tym momencie zajmują 11. pozycję. Wyprzedzają ich m.in. Chorwaci i Duńczycy.

Ostatnim poważnym sukcesem Brazylijczyków jest mistrzostwo świata z 2002 roku. Kolejne mundiale Canarinhos kończyli na etapie ćwierćfinału. Podobnie było także podczas ostatniego Copa America.

Brazylia w najbliższych dwóch latach może przesunąć się jeszcze niżej - nie występuje przecież w meczach eliminacyjnych do mistrzostw świata, których jest gospodarzem.

Ręka, balonik, trzy żółte kartki. Słynne pomyłki sędziowskie

Więcej o: