Euro 2012. Perquis: mogłem stracić nogę

Podczas meczu z Rosją Damien Perquis rozciął nogę. Na pozór niegroźna kontuzja mogła zakończyć się tragicznie. - Wdarło się zakażenie, groziła mi sepsa, co mogło się skończyć utratą kończyny - mówi obrońca reprezentacji Polski w wywiadzie dla środowego Super Expressu.

Pokażmy światu jak się kibicuje - Facebook Polska biało-czerwoni ?

- Po EURO wróciłem do Francji i nie podejrzewałem, że coś złego może się stać. Byłem na wakacjach, ale noga zaczęła mnie boleć coraz bardziej i w końcu zgłosiłem się do szpitala w Montpellier. Po pierwszych badaniach usłyszałem od lekarzy, że przyszedłem w ostatnim momencie - mówi Perquis w wywiadzie.

- Powiedziano mi, że w nogę wdało się zakażenie. Do organizmu dostała się bardzo rzadka, ale silna bakteria, która zaczęła siać spustoszenie. Gdyby była tam dłużej, byłoby ze mną bardzo krucho. Najadłem się więc trochę strachu, ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło. W poprzedni piątek przeszedłem operację i sytuacja wygląda na opanowaną - przyznał obrońca Sochaux.

Polska reprezentacja pożegnała się z Euro 2012 już po trzech meczach grupowych (remisy z Grecją i Rosją i porażka z Czechami). 15 sierpnia Polacy zmierzą się w towarzyskim meczu z Estonią. We wrześniu początek eliminacji do mistrzostw świata i mecze z Czarnogórą (na wyjeździe) i z Mołdawią (we Wrocławiu).

Ręka, balonik, trzy żółte kartki. Słynne pomyłki sędziowskie

Więcej o: