Nowy selekcjoner reprezentacji Polski 10 lipca

10 lipca poznamy nowego selekcjonera reprezentacji. Myślę, że kandydatów będzie więcej - powiedziała stacji TVN24 rzeczniczka prasowa PZPN Agnieszka Olejkowska.

Kto powinien być trenerem kadry? Dyskutuj na facebooku Polska biało-czerwoni ?

Zobacz wideo

PZPN zapowiadał, że podczas zjazdu w Sękocinie zapadną "wstępne decyzje w sprawie selekcjonera reprezentacji Polski". Zarząd zebrał się, jednak już po godzinie obrad Agnieszka Olejkowska poinformowała media, że trenera kadry poznamy dopiero za dwa tygodnie.

- Zdajemy sobie sprawę, że jest to bardzo ważna decyzja. Trzeba ją przemyśleć, dlatego zwołamy specjalne posiedzenie, tylko na ten temat. 10 lipca poznamy najpierw kandydatów, a później nowego selekcjonera reprezentacji. Czas goni, zaczyna się sezon, trzeba podjąć szybko decyzję, aby drużyna była dobrze przygotowana do eliminacji mistrzostw świata - powiedziała rzeczniczka prasowa PZPN.

- Była dyskusja, ale myślę, że już niebawem pojawi się więcej nazwisk. 10 lipca zarząd będzie miał większy wybór. Na pewno będą wpływały nowe kandydatury, wydział szkolenia prowadzi już rozmowy. Nie jest przesądzone czy będzie to selekcjoner z Polski, czy z zagranicy. Dla nas ważne jest przygotowanie merytoryczne - dodała Olejkowska.

Rzecznika PZPN powiedziała także, że jedynym "dużym nazwiskiem" z zagranicy, które może zdradzić, jest kandydatura Svena Görana Erikssona.

W Sękocinie Starym pod Warszawa trwają obrady zarządu PZPN. Uczestniczy w nim m.in. Franciszek Smuda, którego umowa na prowadzenie drużyny narodowej kończy się 31 sierpnia. Wcześniej i on, i prezes związku Grzegorz Lato zapowiedzieli, że nie zostanie przedłużona.

Wybieramy najpiękniejszą bramkę fazy grupowej Euro 2012. Zagłosuj w sondażu!

Więcej o: