Franciszek Smuda: Moim następcą powinien być Polak

Mamy trenerów doświadczonych, a także młodych. Są Waldek Fornalik, Maciej Skorża, czy doświadczony Heniu Kasperczak, Orest Lenczyk. Na pewno daliby sobie radę - powiedział trener polskiej reprezentacji, Franciszek Smuda, który był gościem ?Wydarzeń? Polsatu.

Ole, ole, ole, ola! Trybuna Kibica zawsze pełna

- Mam swój honor i charakter, jeżeli czegoś nie wykonałem, to trudno, muszę się z tym pogodzić i odejść. Byłem umówiony z zarządem i z prezesem, że jeżeli nie wychodzimy z grupy, to kontrakt mój się kończy - powiedział Smuda w "Wydarzeniach".

Moim następcą powinien być Polak, który dotrze najszybciej do zawodników. Mamy trenerów doświadczonych, a także młodych. Są Waldek Fornalik, Maciej Skorża, czy doświadczony Heniu Kasperczak, Orest Lenczyk. Na pewno daliby sobie radę - powiedział Smuda.

- Wiele federacji, jak choćby Grecy, zatrudnia trenerów na dłużej. Ja przepracowałem dwa i pół roku, to jest długo, ale zarazem bardzo malutko. Przecież żaden z selekcjonerów nie ma możliwości, żeby tę drużynę wytrenować. Zespół przyjeżdża na mecz, mamy raptem dwa czy trzy treningi i już trzeba grać. Potem wszyscy się rozjeżdżają. Trenerowi trzeba dać trochę popracować. Część trenerów zespołów, które odpadły z Euro, przedłużyło swoje umowy o dwa lata, do mistrzostw świata w Brazylii - mówi Smuda.

Prowadzona przez Smudę reprezentacja Polski na Euro 2012 zremisowała dwa mecze i nie wyszła z grupy A.

Zdobądź piłkę skopaną na meczu Euro!

Więcej o: