Janusz Kupcewicz: Nowy trener reprezentacji? Tylko Polak! Kasperczak, Fornalik lub Probierz

20-krotny reprezentant Polski, uczestnik mistrzostw świata w 1978 i 1982 roku Janusz Kupcewicz uważa, że nowym selekcjonerem reprezentacji Polski powinien zostać trener z Polski. - Najlepszym kandydatem wydaje się Henryk Kasperczak. Z trenerów młodego pokolenia najlepsze wrażenie robią z kolei Waldemar Fornalik i Michał Probierz.

Kupcewicz pytany o to, kto powinien zostać nowym selekcjonerem z miejsca wyklucza byłego trenera Jerzego Engela i obecnego Franciszka Smudę, choć tego drugiego z zastrzeżeniem. - Jurek miał już swoje pięć minut i ich nie wykorzystał. Z kolei Smuda, choć nie uważam by był głównym winowajcą wyniku sportowego na Euro, ustawił drużynę zbyt zachowawczo. Moim zdaniem dokonał właściwej selekcji, ale w kluczowych momentach zabrakło mu odwagi. Nie dokonywał zmian, nie próbował się odkryć, odważniej zaatakować. Pojawiają się też pytania o formę niektórych zawodników, czy Murawski, Dudka czy Polański zagrali na miarę swoich możliwości - mówi Kupcewicz i dodaje: - Najlepszym kandydatem wydaje się Kasperczak. Jest wolny, ma ogromne doświadczenie, należy do trenerów starszego, ale wciąż nie wyeksploatowanego pokolenia.

Z trenerów młodego pokolenia Kupcewicz zwraca uwagę na Michała Probierza, trenera Wisły Kraków i Waldemara Fornalika z Ruchu Chorzów. - Pierwszy zrobił świetną robotę w Jagiellonii drugi wyróżnia się efektami pracy w Chorzowie. To porządny, kulturalny trener. Podobają mi się jego wypowiedzi i filozofia futbolu. Jest pod każdym względem wyważony - podkreśla Kupcewicz.

Legenda Arki Gdynia, w której grał osiem lat i rozegrał ponad 200 meczów, dodaje, że w obliczu zbliżających się eliminacji do Mistrzostw Świata w 2014 r. w Brazylii, kwestia nowego szkoleniowca powinna rozstrzygnąć się jak najszybciej. - Jest mało czasu, trzeba działać. Trener zagraniczny? To nie jest najlepszy pomysł. Postawiłbym na trenera Polaka. Kasperczaka, Fornalika albo Probierza - mówi Kupcewicz.

Kto po Smudzie? Fornalik, Kasperczak czy Probierz? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? ?

KTO BĘDZIE KRÓLEM STRZELCÓW EURO 2012? ODDAJ GŁOS W SONDAŻU!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.