Reprezentacja Polski. Sven-Goran Eriksson kandydatem na selekcjonera

PRZEGLĄD PRASY. Sven-Goran Eriksson jest kolejnym po Waldemarze Fornaliku i Bertim Vogtsie kandydatem na selekcjonera reprezentacji Polski. Szwedzki szkoleniowiec ma dziś nadesłać do siedziby PZPN swoją aplikację - donosi ?Przegląd Sportowy?

Tak się kibicuje! Trybuna Kibica otwarta dla wszystkich

W czwartek Grzegorz Lato powiedział na łamach radia RMF FM, że następcą Franciszka Smudy będzie Waldemar Fornalik albo Berti Vogts. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" prostował jednak tą wypowiedź i stwierdził, że kandydatów jest więcej, a oferty wciąż spływają. I faktycznie. Jak informuje gazeta swoją aplikację ma dziś złożyć doświadczony szwedzki trener Sven-Goran Eriksson, były selekcjoner reprezentacji Anglii.

64-letni szkoleniowiec niedawno starał się o pracę w Leeds United, ale jego oferta została odrzucona. W przeszłości oprócz kadry Anglii prowadził m.in. reprezentacje Meksyku, Wybrzeża Kości Słoniowej oraz takie kluby jak Manchester City, Benfica Lisbona, IFK Goeteborg czy AS Roma. Z Anglią doszedł do ćwierćfinałów mistrzostw świata w 2002 i 2006 roku oraz Euro 2004. Z Lazio zdobył mistrzostwo Włoch i Puchar Zdobywców Pucharów, a z IFK Goeteborg Puchar UEFA.

Według informacji "PS" szanse na zatrudnienie zagranicznego szkoleniowca są jednak bardzo małe. "Ludzie z otoczenia Laty koniecznie chcą postawić na polskiego trenera, by uniknąć podobnych nieporozumień, jakie towarzyszyły współpracy z Leo Beenhakkerem" - czytamy.

Wygraj piłkę którą Ronaldo ostrzeliwał słupki! Weź udział w konkursie!

Więcej o: