Gol fazy grupowej. Czytelnicy Sport.pl wybrali bramkę Błaszczykowskiego

W środę stworzyliśmy sondę, w której czytelnicy Sport.pl mogli wybrać najładniejszą bramkę fazy grupowej Euro 2012. Do godziny 11.40 w czwartek zagłosowało w niej ponad 13 tysięcy osób, z których aż 46% wskazało na trafienie Jakuba Błaszczykowskiego w meczu z Rosją.

Facebookowych profil tylko dla PRAWDZIWYCH kibiców reprezentacji Polski. POLUB!

Dokładnie 13386 osób w ciągu niecałych dziewiętnastu godzin wzięło udział w naszej sondzie. 6216 z nich, czyli 46%, wskazało na gola Błaszczykowskiego. Kapitan reprezentacji Polski w meczu z Rosją przy stanie 0:1 zdecydował się na strzał z linii pola karnego. Choć uderzał swoją słabszą (lewą) nogą, piłka i tak wylądowała w samym okienku.

Przy tym wyborze niewątpliwie spore znaczenie miało pochodzenie strzelca, co widać choćby po komentarzach na Facebooku: "Może i nieobiektywnie, no ale Kuba" czy "Błaszczykowski najpiękniejsza bramka w fazie grupowej." Nam jednak najbardziej spodobała się inna, bardzo trafna opinia: "Bramka Kuby bez komentarza Zimocha traci swój urok."

Pojawiły się też jednak i głosy krytyczne: "No litości! OK jestem kibicem Polski, ale czy to naprawdę najładniejsza bramka? Nie cierpię Ibry, ale to co mu wpadło z Francuzami to mistrzostwo!" czy "Żeby nie było kibicowałem Polsce do ostatniego gwizdka, a Zlatana nie cierpię... Mimo to jemu korona w tej kategorii się należy!".

Zobacz wideo

Na pocieszenie dla krytyków, niesamowite trafienie Ibrahimovicia w meczu z Francją zajęło w naszej sondzie drugie miejsce. Szwed stracił do kapitana reprezentacji Polski 13%.

Zobacz wideo

Trzecie miejsce przyznaliście Danny'emu Welbeckowi (11% głosów), który w meczu ze Szwecją technicznym strzałem piętą zdobył gola rozstrzygającego wynik tego dramatycznego spotkania.

Zobacz wideo
Więcej o: