Filip Kurto poszedł śladami Przemysława Tytonia i trafił do Rody Kerkrade

Były bramkarz Wisły Kraków podpisał dwuletni kontrakt z 10. zespołem holenderskiej ekstraklasy. W Rodzie na szerokie wody wypłynął też Tytoń, który w sobotę (godz. 20.45) ma szansę stanąć między słupkami polskiej bramki w meczu z Czechami.

Co Kraków zyska na Euro 2012? Sprawdź na krakow.sport.pl ?

Kurto ostatnie trzy i pół roku spędził w Wiśle Kraków, ale był trzecim bramkarzem i wystąpił tylko w dwóch meczach ekstraklasy. Zdecydowanie częściej grał w Młodej Ekstraklasie oraz młodzieżowej reprezentacji Polski, gdzie był podstawowym zawodnikiem. W czerwcu kończyła się jego umowa przy Reymonta i strony nie zdecydowały się jej przedłużyć.

Kurto miał dość siedzenia na ławce i chciał się rozwijać, a Holendrzy interesowali się nim od kilku miesięcy. W końcu podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. Umowę parafował w dniu swoich 21. urodzin.

Wcześniej w Rodzie występował Tytoń. Trafił tam w 2007 roku (miał 20 lat), ale w pierwszym sezonie zagrał tylko jedno spotkanie. Podstawowym zawodnikiem drużyny z Kerkrade został w 2010 r., a półtora roku później przeszedł do PSV Eindhoven (w minionym sezonie zaliczył 12 spotkań).

Polscy bramkarze w Rodzie mają dobrą renomę, bo w tym klubie występował Henryk Bolesta (1989 - 1993), a obecnie grają tam Mateusz Prus (od 2010 r.) i wypożyczony z FC Porto Paweł Kieszek (od 2011 r.).

Dlaczego kibice w Krakowie powinni trzymać kciuki za reprezentację Holandii?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.