Polska na Euro 2012. Hubert Małowiejski dla "Sport.pl". Czas na Czecha

Czesi nie są tak konsekwentni w obronie jak Grecy, ani tak groźni w ataku jak Rosjanie. Nie znaczy to, że czeka nas łatwy mecz - mówi analityk kadry odpowiedzialny za rozpracowywanie rywali. Ostatni mecz grupowy Polaków już w sobotę o 20.45 zapraszamy do śledzenia relacji Z Czuba i na żywo w Sport.pl

Wyjdziemy z grupy? Dyskutuj na forum Sport.pl

W jakim ustawieniu Czesi wyjdą na mecz z nami?

- 4-2-3-1. Obrona będzie taka jak przeciwko Grekom. Dwóch defensywnych pomocników to Hubschmann i Plasil, na skrzydłach Jiracek i Pilar, w środku Rosicky, który z przodu może właściwie biegać gdzie chce. I w ataku Baros, choć Czesi zarzucają mu nieskuteczność.

Jak strzelić im gola?

- Musimy pamiętać przede wszystkim o tym, że aby mecz wygrać, to najpierw trzeba go nie przegrać. Jestem jednak przekonany, że w dyspozycji z wielu fragmentów spotkania z Rosją oraz z pierwszej połowy przeciwko Grecji, bylibyśmy w stanie nawet odrobić straty. Jak już mówiłem, stwarzamy sobie wiele okazji, a obrona czeska ma więcej luk niż grecka i rosyjska. Zapewniam jednak, że będziemy gotowi na każdą ewentualność. Co zrobić, kiedy będziemy prowadzili czy przegrywali. A nawet, co jeśli w przerwie okaże się, że Grecy - choć to moim zdaniem mało prawdopodobne - prowadzą z Rosją. Wtedy Czechom remis już nie wystarczy do awansu. Nas nie bardzo interesuje wynik meczu na Stadionie Narodowym.

A jak oni zagrają z nami?

- Być może spróbują bardziej zabezpieczyć tyły, ale jest to wbrew ich naturze. Lepiej czują się w ofensywie. Musimy zwrócić uwagę na jedno - w większości meczów eliminacyjnych oraz już tutaj, na Euro Czesi bardzo mocno zaczynali mecze. Przez pierwszy kwadrans dominowali nad rywalami, Grekom strzelili dwie bramki w sześć minut. Zaczynali od presingu i natychmiastowych ataków na bramkę. Nie wiem, czy z nami też tak rozpoczną, ale będziemy gotowi. Czesi nie są tak konsekwentni w obronie jak Grecy, ani tak groźni w ataku jak Rosjanie. Nie znaczy to jednak, że czeka nas łatwy mecz. W barażach o Euro, przeciwko grającej ofensywnie Czarnogórze, nie stracili gola w dwóch meczach. To naprawdę niezły wyczyn.

Wygraj piłkę prosto z meczu Polska - Czechy! Weź udział w konkursie!

 

W sobotę jednak nie mamy co liczyć na ich błędy i brak konsekwencji, tylko na własne umiejętności i atuty. Spotkają się dwie równorzędne drużyny. Uważam, że to my mamy więcej indywidualności, które mogą przesądzić o wyniku.

W sobotnim wydniu "Sport.pl na Euro" obszerny wywiad z Hubertem Małowiejskim.

Wygraj piłkę prosto z meczu Włochy - Chorwacja! Weź udział w konkursie!

Więcej o: