Czytelnicy Sport.pl: Smuda powinien postawić na Tytonia

Przemysław Tytoń czy Wojciech Szczęsny - kto powinien zagrać w bramce reprezentacji Polski w meczu z Czechami? Czytelnicy Sport.pl nie mają wątpliwości. W sondażu aż 82 proc. osób wybrało Tytonia. - Szczęsny jest świetny, ale to Tytoń po udanej interwencji z Grecją i pewnym meczu z Rosją jest "na fali" i powinien zostać. Szczęsny będzie miał "coś do udowodnienia" i jest obawa, że może po prostu przedobrzyć - pisze jeden z czytelników.

Wyjdziemy z grupy? Dyskutuj na forum Sport.pl

W meczu z Grecją polskiej bramki bronił Wojciech Szczęsny. 68. minucie meczu z Grecją sfaulował rywala w polu karnym i z czerwoną kartką opuścił boisko. Zastępujący go Przemysław Tytoń obronił rzut karny, w meczu z Rosją też prezentował się bardzo dobrze. Przed decydującym o awansie do ćwierćfinału meczem z Czechami trener Franciszek Smuda znów ma do dyspozycji wszystkich bramkarzy. Na kogo postawi? - Rozmawialiśmy od początku, że numerem jeden w bramce jest Wojtek Szczęsny i nie o tym żadnej dyskusji. Jest szansa, że zagra przeciwko Czechom - powiedział selekcjoner.

Nasi czytelnicy są pewni, że w bramce w sobotę powinien stanąć będący na fali Przemysław Tytoń. W naszym sondażu bramkarz PSV Eindhoven zdobył aż 82 procent głosów.

"Aktualnie Tytoń jest znacznie pewniejszy niż Szczęsny, który również końcówkę sezonu w Arsenalu miał kiepską. Wystawiano go dlatego bo nie było innej opcji. Chyba za wcześnie uwierzył, że jest wielki. Powinien więcej uwagi poświęcić treningom, a nie medialnym występom" - uważa użytkownik o nicku "winddar".

"Jestem za Tytoniem. Jest pewny, jest na fali. Szczęsnemu kibicuje w klubie i reprezentacji ale w tym momencie postawienie na niego to już jest ryzyko. Nie uważam żeby był kompletnie bez winy przy utracie bramki z Grecja. Owszem w jakimś sensie uratował remis z Grecja swoja interwencją, ale powiedzmy szczerze tylko dlatego ze jednak nie strzelili nam bramki z karnego. Gdyby strzelili byłby pierwszym winowajca. Trzymam kciuki za Szczesnego że będzie najlepszym bramkarzem na świecie na parę lat ale w następnym meczu tylko Tytoń" - przytomnie ocenia Sthoss.

embed

"Jasne, że Tytoń. Szczęsny jest świetny, ale to Tytoń po udanej interwencji z Grecją i pewnym meczu z Rosją jest "na fali" i powinien zostać. Szczęsny będzie miał "coś do udowodnienia" i jest obawa, że może po prostu przedobrzyć" - dodaje sszz76. "Tylko i wyłącznie Tytoń. Nie można wprowadzać piłkarzy za nazwisko. Tytoń naprawił błędy Szczęsnego i bronił bez zarzutu? To zasłużył, żeby dalej grać." - wtóruje mu globoos2.

Bardzo lubię Wojtka i cały czas uważam że jest to jeden z najlepszych bramkarzy na świecie ale wolę jednak żeby bronił Tytoń bo to jest jego turniej i ten chłopak może nas doprowadzić do meczu w Kijowie. - pisze zuney.

embed

" Szczęsny jest dobrym, bardzo dobrym bramkarzem, ale w pierwszym meczu widać było, że jego postawa jest niepewna. Ostatnio nie był w formie przez kontuzję i ja nie mam zamiaru na panu Wojtku wyżywać, ale to jest sport i tu powinni być wybierani do podstawowego składu zawodnicy najlepsi na dany moment. A takowym bramkarzem jest teraz Przemysław Tytoń. Ta obrona karnego z Grekami to była aberracja, wyczyn jednorazowy, ale mecz z Rosjanami był bardzo dobry w jego wykonaniu. Może nie wił się w bramce jak ośmiornica, ale dawał obrońcom pewność i to było widać w naszym stylu obronnym. Lecz z tego co widzę, to jednak selekcjoner już podjął decyzję. No i co zrobić, tak już musi być skoro na tym stanowisku mamy człowieka upartego i mówiąc delikatnie, niezbyt poważnego" - przytomnie zauważa rokke.

A jednak Szczęsny?

Na naszym forum znalazła się także spora frakcja doceniająca umiejętności i zasługi Wojciecha Szczęsnego.

"Szczęsny na swoją pozycję w kadrze pracował od ponad roku i powinien dostać szansę na odkupienie. Cech też puścił Babola, ale nikt jego pozycji nie kwestionuje, a to dlatego że jego osiągnięcia mówią za siebie. Na razie Szczęsny jest bramkarzem grającym w lepszym klubie i zbierającym dobre recenzje i powinien mimo swojego błędu grać. Równocześnie uważam że Tytoń też jest bardzo dobrym bramkarzem i jestem pewien że osiągnie wiele sukcesów, po prostu nie uważam że należy oceniać i przekreślać zawodnika po jednym meczu" - to opinia czikenmastera. "Szczęsny może obronić strzał którego inni bramkarze nie obronią." - dodaje signal. "Gdy padł wczoraj gol dla Rosjan, to p. Tytoń był bezradny. Tak więc, przy całej sympatii i szacunku, wolałabym jednak Szczęsnego" - uważa ozinka.

A może...?

Jedno jest pewne - przed selekcjonerem trudny, jak nie najtrudniejszy wybór na tym turnieju. "Tytoń jest rewelacyjny, gra na całego, Szczęsny też jest niezły...na miejscu Smudy rzuciłbym moneta." - radzi Smudzie cynik 781.

Wygraj piłkę prosto z meczu Polska - Rosja! Weź udział w konkursie!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.