Euro 2012. Rekordowa oglądalność meczu Polska - Rosja

Mecz Polski z Rosją w Warszawie zakończony wynikiem 1:1 przyciągnął przed ekrany największą liczbę widzów w historii. W szczytowym momencie spotkanie oglądało w TVP ponad 16 milionów ludzi

Wszystko o meczu Polska - Rosja

Jak wynika z informacji Biura Koordynacji Programowej TVP, średnia widownia transmisji z meczu przeprowadzanych przez Telewizję Polską wyniosła 13 mln 574 tys. osób. To o milion więcej niż w przypadku meczu Polska - Grecja i o niespełna 250 tysięcy więcej niż rekordowy do tej pory konkurs skoków na igrzyskach w Salt Lake City w 2002 roku, podczas którego Adam Małysz wywalczył srebrny medal.

Udziały wtorkowego pojedynku relacjonowanego w TVP1 wyniosły 75,4 proc. Oznacza to, że spośród 100 osób oglądających wieczorem telewizję aż 75 wybrało Jedynkę.

W szczytowym momencie spotkanie Polska - Rosja na trzech antenach - TVP1, TVP Sport i TVP HD - oglądało aż 16 mln 234 tys. widzów.

Był to drugi mecz grupowy Polaków na turnieju Euro 2012. Dla Polski gola strzelił w 57. minucie Jakub Błaszczykowski. Wcześniej dla Rosjan trafił Ałan Dzagojew.

Zobacz wideo
Więcej o: