Euro 2012. Błaszczykowski: Jesteśmy zadowoleni z remisu

- Do szczęścia zabrakło tylko zwycięstwa, ale z remisu jesteśmy zadowoleni. Mamy trzy dni odpoczynku i we Wrocławiu czeka nas finał - powiedział tuż po zremisowanym meczu z Rosją kapitan reprezentacji Polski Jakub Błaszczykowki.

Wyjdziemy z grupy? Dyskutuj na forum Sport.pl

Zobacz wideo

Najlepszy występ zespołu Franciszka Smudy dał remis 1:1 z Rosją, jednym z faworytów Euro i nadzieję na awans do ćwierćfinału. Jeśli w sobotę we Wrocławiu Polska pokona Czechy, wyjdzie z grupy. Po meczu kilka słów dziennikarzom powiedział najlepszy zawodnik spotkania, Jakub Błaszczykowski.

Jakub Błaszczykowski (wchodzącego do sali konferencyjne kapitana kadry powitały oklaski, nagrodę jednego ze sponsorów dla najlepszego piłkarza meczu, wręczył mu Francuz Christian Karambeu):

- To wyróżnienie dla całej drużyny, zostawiliśmy sporo zdrowia, zrealizowaliśmy założenia taktyczne. Do szczęścia zabrakło tylko zwycięstwa, ale z remisu jesteśmy zadowoleni. Mamy trzy dni odpoczynku i we Wrocławiu czeka nas finał.

W przerwie nie opuściliśmy głów, widzieliście naszą reakcję po przerwie. Wyrównaliśmy. Przed przerwą oni stworzyli zagrożenie po jedynym stałym fragmencie. Nie do końca zachowaliśmy się przy nim tak, jak powinniśmy.

Remis nic nie daje, bo musimy wygrać. Ale to pozytyw, bo osiągnęliśmy go z Rosją. To była nagroda dla całej drużyny za ten wysiłek. Każdy, kto grał i wchodził był ważnym ogniwem. Jesteśmy i byliśmy drużyną na boisku, wcześniej nie zawsze nam się to udawało. Oby ten kolektyw, który dziś widzieliście dotarł do ćwierćfinału.

Wygraj piłkę prosto z meczu Polska - Rosja! Weź udział w konkursie!

Zobacz wideo
Więcej o: