Polska na Euro 2012. Skład Polski na mecz z Rosją

Dariusz Dudka za Macieja Rybusa i Przemysław Tytoń za zawieszonego Wojciecha Szczęsnego - to jedyne zmiany w składzie reprezentacji Polski na mecz z Rosją, który rozpocznie się o 20:45. Relacja Z Czuba i na żywo w Sport.pl.

Terminarz i grupy Euro 2012 ?

Na otwierające Euro 2012 starcie z Grekami selekcjoner Franciszek Smuda desygnował do gry dwóch środkowych pomocników - Eugena Polańskiego i Rafała Murawskiego. Przed nimi grali Jakub Błaszczykowski, Ludovic Obraniak i Maciej Rybus, a najbardziej wysunięty był Robert Lewandowski.

Przeciwko Rosji Smuda postawił na bardziej defensywny wariant. Skrzydłowego, Rybusa, zastąpi środkowy pomocnik, Dariusz Dudka, który zagęści środek pola. Przed trójką Polański - Murawski - Dudka zagrają szeroko ustawieni Błaszczykowski i Obraniak, a w ataku znów wystąpi Lewandowski.

Bez zmian pozostaje linia obrony. Na bokach zagrają Łukasz Piszczek i Sebastian Boenisch, a rolę stoperów pełnić będą Marcin Wasilewski i Damien Perquis. W bramce stanie Przemysław Tytoń, który wskoczył do składu za ukaranego czerwoną kartką Wojciecha Szczęsnego.

Mecz Polska - Rosja o 20:45 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Relacja Z Czuba i na żywo w Sport.pl.

Skład reprezentacji Polski:

Tytoń - Piszczek, Wasilewski, Perquis, Boenisch - Polański, Dudka - Błaszczykowski, Murawski, Obraniak - Lewandowski.

Skład reprezentacji Rosji:

Małafiejew - Aniukow, Bieriezucki, Igaszewicz, Żirkow - Zyrianow, Denisow, Szirokow - Arszawin, Kierżakow, Dżagojew

Polska-Rosja - mecz, który pokaże, czy Polska pasuje do tego turnieju

Zobacz wideo
Więcej o: