Polska na Euro 2012. Smuda przed meczem z Rosją: Ciśnienie zdecydowanie mniejsze niż przed Grecją

- Chcemy zagrać po swojemu, ale w porównaniu z meczem przeciwko Grecji musimy być lepiej zorganizowani w defensywie przede wszystkim po stracie piłki - powiedział na konferencji prasowej przed wtorkowym meczem z Rosją selekcjoner reprezentacji Polski. Początek meczu o godzinie 20.45. Relacja z Czuba i na żywo w Sport.pl.

Ile Polska musi zdobyć punktów z Rosją ?

- Nie myślimy w ogóle o polityce i o tym, co dzieje się wokół tego meczu - mówił trener Smuda. - Liczy się tylko to, co nas czeka na boisku i na tym się koncentrujemy. Jesteśmy odcięci od polityki, piłkarze oglądają w telewizji programy muzyczne, nie ma sensu za wcześnie się nakręcać.

- Mam nadzieję, że to będzie świetny mecz, Rosjanie mają znakomitych piłkarzy, są świetnie przygotowani do turnieju. Tylko od nas zależy, czy zdołamy ich zatrzymać. Rosyjska drużyna opiera się na zawodnikach dwóch klubów, ale nasz zespół - po prawie trzech latach sparingów też jest zgrany - powiedział Smuda.

- Chcemy zagrać po swojemu, ale w porównaniu z meczem przeciwko Grecji musimy być lepiej zorganizowani w defensywie przede wszystkim po stracie piłki. Będę wymagał od zespołu żelaznej dyscypliny taktycznej. Presja pierwszego spotkania była ogromna. Wszyscy żądali zwycięstwa, teraz ciśnienie jest zdecydowanie mniejsze. Nie chcemy przegrać. Na razie mamy punkt dzięki niemu do końca liczymy się w walce o awans do ćwierćfinału. Gwarantuję, że we wtorek wytrzymamy 90 minut. Nie myślę o meczu Greków z Czechami, dla mnie liczy się teraz tylko Rosja. Każdy mecz drugiego meczu naszej grupy biorę w ciemno pod warunkiem, że my nie przegramy - dodał trener.

Wygraj piłkę prosto z meczu Hiszpania - Włochy! Weź udział w konkursie!

 

- Uważam, że trener Advocaat wystawi tę samą jedenastkę, która zagrała przeciwko Czechom. Może jedynie wymienić napastnika Kierżakowa na Pawliuczenkę albo Pogrebniaka. Ale nie przypuszczam, bo zwycięskiego składu się nie zmienia - powiedział Smuda.

Euro 2012. Jop: Ile Polska musi zdobyć punktów z Rosją  ?

Więcej o: