Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja na Euro 2012. Smuda: Nie rozumiem niektórych krytykantów

Franciszek Smuda udzielił ekskluzywnego wywiadu dziennikarzom polsatowskiego programu Cafe Euro. Selekcjoner kadry Polski odniósł się do krytyki, która spadła na jego drużynę po remisie 1:1 z Grecją. - Nie rozumiem niektórych krytykantów, szczególnie byłych piłkarzy, którzy byli na dużych imprezach, przeżyli duże niepowodzenia i mówią, że gra mojej drużyny to dramat.[...] To tak, jakby pluć na swoją rodzinę - powiedział Smuda.

Czy Smuda przyjął dobrą taktykę? Dyskutuj na forum o Reprezentacji Polski na Euro 2012 ?

Roman Kołtoń, który prowadził wywiad z selekcjonerem reprezentacji Polski przytoczył mu żart, który po meczu z Grecją krąży w internecie. "Franz, co u Ciebie?" "Bez zmian".

- Ludziom łatwo mówić. Siedzą na stadionie i wybierają kogo zmienić. Tego by zmienili, tamtego by zmienili. Zabrakłoby piłkarzy na ławce rezerwowych. Zanim zawodnik wyjdzie na boisko przy takiej duchocie i wejdzie w grę, musi minąć dużo czasu. Jeśli jest dobry wynik, do końca meczu nie zostało za wiele, nie zamierzam nic zmieniać - stwierdził trener Smuda. - Przy linii rozgrzewał się Brożek, który miał wejść za Rybusa, ale gdy Wojtek dostał czerwoną kartkę, sytuacja diametralnie się zmieniła. Gdybym wpuścił Pawła, moglibyśmy być zbyt ofensywnie ustawieni - dodał.

- Po to były te wszystkie spotkania, żebym jak najlepiej poznał możliwości rezerwowych. Tutaj kibice i dziennikarze muszą wiedzieć, że to ja najlepiej znam zespół, nie oni - odparł zarzuty selekcjoner.

Po remisie w meczu otwarcia byli piłkarze reprezentacji, m.in. Tomasz Hajto skrytykowali trenera Smudę i jego piłkarzy.

- My wciąż mamy swoją imprezę, swój zespół, a na ten zespół niektórzy już złośliwie plują. Przecież to tak, jakbym pluł na swoją rodzinę. Nie rozumiem niektórych krytykantów, szczególnie byłych piłkarzy, którzy byli na dużych imprezach, przeżyli duże niepowodzenia i mówią teraz, że gra mojej reprezentacji to dramat - odparł krytykę Smuda. - Nic więcej nie osiągnęli od piłkarzy mojej reprezentacji, a teraz na nich plują - dodał.

Kolejny mecz reprezentacja Polski rozegra we wtorek o godzinie 20:45 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zapraszamy do śledzenia relacji Zczuba i na żywo na Sport.pl.

Zobacz wideo

Wygraj piłkę prosto z meczu Hiszpania - Włochy! Weź udział w konkursie!

Zmiany na mecz z Rosją - Dudka za Obraniaka ?

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ