Euro 2012. Brazylijski dziennikarz: Grecy niczym nie zachwycili

- Polacy stracili wielką szansę na zdobycie trzech punktów, bo moim zdaniem Grecja to najsłabsza drużyna w waszej grupie - uważa Carlos Mota, dziennikarz brazylijskiego "Globo Esporte".

Polacy w pierwszej połowie bardzo mi się podobali, szybko przechodzili do ataku, grali płynnie i dokładnie. Ale po strzeleniu gola nie poszli za ciosem, zatrzymali się, przestali grać tak dobrze, stracili koncentrację, sam nie wiem, co się z nimi stało. Grecy niczym nie zachwycili, myślę, że Polacy mogli pokusić się o strzelenie choć jeszcze jednej bramki. Mieliście grając w przewadze ewidentny problem z atakiem pozycyjnym. Podania i akcje ładnie się zazębiały, ale do pola karnego. Potem było już kiepsko. Piłkarz z numerem 10 [Obraniak] dwa razy wbiegał w pole karne, ale nic z tego nie wynikało, czekałem na podania poprzeczne, ale ich nie było, choć w środku pola spisywał się doskonale, to niezły piłkarz.

Polacy stracili wielką szansę na zdobycie trzech punktów, bo moim zdaniem Grecja to najsłabsza drużyna w waszej grupie.

Faworytem całego Euro według mnie są Hiszpanie, ale wiele będzie zależało od tego, czy mają jeszcze siłę. To jest ostatnie tchnienie tego bardzo utalentowanego pokolenia. Niemców wymieniłbym na drugim miejscu, ale tam zagadką jest to, czy drużyna oparta na piłkarzach Bayernu Monachium, który poniósł tak bolesne porażki w lidze i Lidze Mistrzów, zdoła udźwignąć mentalnie tak poważną imprezę. Ja kibicuję Portugalii ze względu na język, choć akurat nie jestem wielkim fanem Cristiano Ronaldo.

Czego dowiedzieliśmy się z meczu z Grecją

Więcej o: