Euro 2012. Polska - Grecja. Sędzia Velasco Carballo kartki pokazywać lubi

W meczu Polska - Grecja sędzia Carlos Velasco Carballo pokazał cztery żółte kartki i dwie czerwone. Hiszpański arbiter znany jest z tego, że często wyrzuca piłkarzy z boiska. W lidze w tym sezonie wyrzucił 16 piłkarzy.

W pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki Papastathopoulosowi - pierwszą za faul na Lewandowskim, drugą za to, że nieprzepisowo zatrzymywał wychodzącego na czystą pozycję Rafała Murawskiego i wyrzucił Greka z boiska.

To była dość kontrowersyjna decyzja. - Mam wątpliwości, czy Sokratis powinien wylecieć z boiska. Sędzia uznał, że Murawski wychodził na czystą pozycję, ale moim zdaniem wcześniej nasz zawodnik stracił równowagę - ocenia były sędzia międzynarodowy Tomasz Mikulski, ekspert Sport.pl

Tuż przed przerwą ukarał żółtą kartką Jose Holebasa za dyskusję. W drugiej połowie żółtą kartkę za zagranie ręką dostał kapitan Greków Karagounis.

W 68. minucie czerwoną kartką został ukarany Wojciech Szczęsny - polski bramkarz faulował w polu karnym Salpingidisa i został wyrzucony z boiska. W meczu z Rosją będzie pauzował.

Tak wiele pokazanych kartek przez Velasco Carballo zaskoczeniem nie jest. W ostatnim sezonie Primera Division wyrzucił z boiska 16 piłkarzy w 19 meczach. Drugi w klasyfikacji pokazał o trzy bramki mniej. Miał także najwięcej pokazanych żółtych kartek - 141.

Velasco Carballo słynie z tego, że z piłkarzami nie dyskutuje. Potrafi w kilku ostrych słowach postawić zawodników do pionu, a gdy to nie skutkuje od razu sięga po kartki.

Zdobądź piłkę skopaną na meczu Euro!

Więcej o: