Euro 2012. Tomasz Frankowski: Strzelenie dwóch goli Grekom, będzie wielkim sukcesem

- Do karnego będzie wyznaczonych trzech zawodników, obyśmy mieli jedenastkę - mówi sport.pl asystent selekcjonera odpowiedzialny za formację ofensywną kadry. Mecz z Grecją w piątek o 18.00. Relacja Z czuba i na żywo na Sport.pl

Robert Błoński: Do Euro zostało kilkadziesiąt godzin. Chcecie, żeby turniej wreszcie się zaczął?

Tomasz Frankowski: Mógłby. Choć oczywiście na pracę, którą chcieliśmy wykonać, i miesiąca by nie starczyło. Weryfikacja przyjdzie w piątek. Potem we wtorek mecz z Rosją, trzeba będzie szybko korygować to, co było nie tak z Grecją.

W drużynie widać już większą mobilizację?

- Nie. Na zgrupowaniach w Turcji i Austrii wyglądali na bardzo spokojnych, poukładanych chłopaków. W Warszawie nic się nie zmieniło. Nie liczymy, ile zostało do Euro. Chciałbym, żeby to się nie zmieniło, żeby w ich głowach nie było za dużej presji, żeby na mecz z Grecją wyszli jak na ostatnie spotkania.

Jak ocenisz formację ofensywną. Po meczu ze Słowacją Robert Lewandowski narzekał na małą liczbę podań.

- W Klagenfurcie graliśmy w szczytowym punkcie zmęczenia. Nie oczekiwaliśmy fajerwerków, a i tak analizując ten mecz, naliczyliśmy sporo pozytywnych rzeczy. Gra się tak, jak przeciwnik pozwala. Spodziewam się, że Grecy na wiele nam nie pozwolą, ale liczę, że wykorzystamy swoje szanse.

Nie masz wrażenia, że Grecy są niedoceniani w Polsce?

- Zdecydowanie tak. Oni tracą bardzo mało goli. Strzelenie im dwóch bramek powinno zostać uznany za duży sukces.

Czujecie wsparcie od kibiców?

- Na pewno pozytywne wibracje z ich strony. Ale mamy duże wsparcie ze strony mediów. Nikt nie szuka konfliktów, małe sprawy nie są rozdrapywane. Kibice czekają na sukces, ale nie zauważamy tego.

Po meczu z Andorą trener Franciszek Smuda mówił, że to ty decydujesz, kto strzela karnego. W sobotę doszło do małego zamieszania na boisku między Kubą Błaszczykowskim i Marcinem Wasilewskim.

- Selekcjoner żartował. Będzie wyznaczonych trzech zawodników i obyśmy mieli karnego. W ostatnim roku mieliśmy pięć karnych, więcej niż w ostatnim pięcioleciu. Dobrze, że mamy zawodników, którzy potrafią je wywalczyć. Dobrze, żebyśmy je wykorzystywali

Euro 2012. Kuba: dopiero ustalimy z Wasylem, który z nas strzela karne na Euro

Więcej o: