Polska na Euro 2012. Obraniak: Czuje się Polakiem, lubię Polskę i swoich kolegów

Na wtorkowej konferencji prasowej reprezentacji Polski głos zabrał Ludovic Obraniak. Łamaną polszczyzną i łamiącym się ze wzruszenia głosem opowiadał, że czuje się Polakiem i ważnym ogniwem polskiej drużyny.

Kto z kim, kiedy i gdzie? Terminarz Euro  ?

Obraniak odniósł się do swojej wyrwanej z kontekstu wypowiedzi o tym, że w polskiej kadrze czuje się wyobcowany. Wypowiedź tę zacytował portal Goal.com, czerpiąc ją z francuskiego magazynu "Surface", który ukaże się dopiero w środę. Urodzony we Francji pomocnik kadry Smudy tłumaczył się dziennikarzom już w poniedziałek wieczorem.

- Od was dowiaduję się, że coś takiego zostało opublikowane. Jestem zszokowany i zdegustowany, bo to kompletna nieprawda. W reprezentacji Polski czuję się bardzo dobrze. Francuski dziennikarz zadał mi pytanie, ale ono odnosiło się do mojego debiutu. Wtedy było oczywiste, że jako ktoś zupełnie nowy nie byłem zintegrowany z zespołem. Słowa, które odnosiły się do pierwszego meczu, zostały zmanipulowane i "przeklejone" do obecnej sytuacji.

We wtorek rzecznik reprezentacji Tomasz Rząsa zainaugurował konferencję prasową słowami: - Zanim zaczniemy, Ludo chciałby coś powiedzieć. Obraniak mówił niemal bez zacięcia po polsku, przekręcając niektóre słowa, wyraźnie wzruszony:

- Wczoraj miałem mały problem z francuską gazetą. To było nieporozumienie. Na trzy dni przed Euro bardzo ważna jest atmosfera w drużynie, a ta u nas jest bardzo dobra. Jestem tu od trzech lat i czuje się Polakiem. Lubię Polskę i lubię swoich kolegów. Jest dobra atmosfera w grupie i jestem szczęśliwy.

Zobacz wideo