Polska na Euro 2012. Czytelnicy Sport.pl: Boenisch lepszy od Wawrzyniaka

Przed zgrupowaniem w Lienz Franciszek Smuda miał tylko jedną wątpliwość - kogo wystawić na lewej obronie. Wiele wskazuje na to, że w pierwszym składzie na Grecję wyjdzie Sebastian Boenisch. Z tym wyborem zgadzają się czytelnicy Sport.pl. W sondażu na naszej stronie 62 proc. osób zagłosowało na piłkarza Werderu. - Nawet bez formy jest mocniejszym punktem obrony niż Wawrzyniak, który nigdy nie wiadomo co wywinie - pisze czytelnik o nicku ?augenthaler?.

O tym kto zagra w podstawowym składzie miało zadecydować zgrupowanie w Lienz. Franciszek Smuda miał wybrać między Jakubem Wawrzyniakiem a Sebastianem Boenischem. Ten pierwszy przyjechał do Austrii z 52 rozegranymi w sezonie meczami, drugi dopiero wracał do formy po długiej kontuzji. W meczu ze Słowacją zagrał pełne 90 minut po raz pierwszy od sierpnia 2010. Wystarczyło jednak, by przekonać Smudę i to najprawdopodobniej Boenisch zagra w meczu z Grecją 8 czerwca.

Zobacz wideo

"Ja tam się tylko martwię, czy wytrzyma cały mecz. Myślę, że Polacy powinni zagrać jak Barcelona(z zachowaniem proporcji), jeśli chodzi o obronę. Chodzi o to, żeby zagrać jednym bardziej ofensywnym obrońcą(w FCB Dani Alves, u nas Piszczek) i drugim bardziej defensywnym. Wydaje mi się, że Boenisch dałby radę wtedy wytrzymać cały mecz, podłączając się do akcji tylko co jakiś czas - proponuje "kuba711''.

Swoich zwolenników ma też Wawrzyniak. Czytelnicy podkreślają, że obrońca Legii ma za sobą dobry sezon i jest lepiej przygotowany fizycznie. "Dla mnie sprawa jest prosta. Jeden z nich gra cały sezon w Legii, jest w rytmie meczowym, a drugi powraca po kontuzji. Nie ma szans na to, żeby powrócił do formy w tak krótkim czasie. Ja widziałbym w pierwszej jedenastce Wawrzyniaka - pisze "Radek" na forum Sport.pl "Wawrzyniak, bo Boenisch jest wolny" - obawia się "torres".

Na kogo ostatecznie postawi Smuda dowiemy się 8 czerwca przed meczem z Grecją. Już dziś zapraszamy na relację Z Czuba i na żywo.

Wygramy z Grecją? Chcemy poznać Twoją opinię. Dyskutuj na forum Sport.pl ?

Więcej o: