Polska na Euro 2012. Smuda o Andorze: Chcieli grać ostro, obiecali im premię

- Przed meczem Eugen Polański usłyszał, jak rywale rozmawiają między sobą i mówią, że trzeba grać ostro, by za dużo nie przegrać. Podobno mieli obiecaną premię, jeśli przegrają mniej niż 0:3 - mówił Franciszek Smuda po wygranym 4:0 sparingu reprezentacji Polski z Andorą.

Czego dowiedzieliśmy się po meczu z Andorą? 

Zobacz wideo

Franciszek Smuda po meczu z Andorą:

Jestem zadowolony z wyniku i tego, że wszyscy są zdrowi. Rybus i Lewandowski zostali poobijani, Piszczek ma "porysowaną" łydkę, ale żaden z tych urazów nie przeszkodzi nam w przygotowaniu do meczu z Grecją. Ja już nie mam żadnych pytań i wątpliwości. Odpowiedziałem sobie na wszystkie przez ostatnie dwa i pół roku. I nic nie jest mnie w stanie zaskoczyć. Wiem na kogo postawić, kto może pomóc tej drużynie, a kto nie. Możecie napisać, że jedenastka, która zaczynała mecze ze Słowacją i Andorą to drużyna na Grecję, ale ja mam prawo jeszcze coś zmienić przez tych parę dni.

Przed spotkaniem powiedziałem chłopakom, żeby uciekali z nogami, jeśli zobaczą, że rywale idą "na dzika". Dopiero w piątek, przeciwko Grekom na boisku nie będzie zmiłuj się. Przed meczem Eugen Polański usłyszał, jak rywale rozmawiają między sobą i mówią, że trzeba grać ostro, by za dużo nie przegrać. Podobno mieli obiecaną premię, jeśli przegrają mniej niż 0:3.

Jeśli chodzi o pierwszego karnego i dyskusję między Błaszczykowskim, a Wasilewskim kto ma strzelać, to wyszło pewne niedomówienie. Trener napastników [Tomasz Frankowski - rb.] nie powiedział, kto jest pierwszy do wykonania jedenastki. Ale nie ma problemów. Kuba z Wasylem strzelili sobie po karnym i jest zgoda.

Pierwszy mecz z Grecją już za sześć dni. Dyskutuj o reprezentacji Polski już teraz!

Oceny piłkarzy Smudy po meczu Polska - Andora ?

Polska 4:0 Andora. Zwycięski sprawdzian przed Euro 2012 [GALERIA] ?

Polska biało-czerwoni: Wygraj Xboxa!

Więcej o: