Polska na Euro 2012. Kadra chroni Lewandowskiego

W pierwszej połowie ostatniego sparingu Polski przed Euro 2012 ostro sfaulowany został Robert Lewandowski. Do gracza Andory, który go zaatakował, błyskawicznie doskoczył cały skład polskiej reprezentacji.

Tak się kibicuje! Trybuna Kibica otwarta dla wszystkich

W 18. minucie, przy stanie 1:0 dla Polski, na 30. metrze piłkę próbował przejąć pomocnik Andory Maricio Vieira. Zaatakował Lewandowskiego ostrym wślizgiem od tyłu, a napastnik Borussii, choć na swoje szczęście uniknął bezpośredniego kontaktu z nogami rywala, błyskawicznie padł na murawę.

Vieira zobaczył żółtą kartkę, ale dopiero po chwili - najpierw sędzia Sebastian Delferiere musiał zająć się kłótnią, jaką wywołali na boisku reprezentanci Polski. Do Vieiry natychmiast ruszył Marcin Wasilewski, po nim do przepychanki dołączył m.in. Sebastian Boenisch i kapitan Jakub Błaszczykowski. Biało-czerwoni wściekali się, że ich rywale grają tak ostro na kilka dni przed rozpoczęciem Euro 2012.

Lewandowski wyszedł ze starcia bez szwanku, a w 36. minucie zdobył fenomenalną bramkę nożycami. Mecz skończył się wynikiem 4:0 ?

Polska biało-czerwoni: Wygraj Xboxa!

Polska 4:0 Andora. Zwycięski sprawdzian przed Euro 2012 [GALERIA] ?

Więcej o: