Piłkarze Legii zagrali w młodzieżówce. Polska pokonała na wyjeździe Mołdawię

Michałowie Żyro i Kucharczyk zagrali po 90 minut w wygranym przez młodzieżową reprezentację Polski meczu przeciwko Mołdawii (4:2). Spotkanie odbyło się w Tiraspolu, ramach eliminacji do młodzieżowych mistrzostw Europy.

Warszawa.sport.pl na Facebooku. Dołącz do nas!

Polska pokonała Mołdawię 4:2 i tym samym zrewanżowała się za kompromitującą porażkę 0:1 z listopada 2011 roku. Po tym zwycięstwie nasza młodzieżówka jest na trzecim miejscu w tabeli grupy 6 eliminacji do mistrzostw Europy U-21. Gole dla naszej kadry strzelali Krychowiak (dwie), Kupisz i i Klich.

Michał Żyro zszedł z boiska w 90 minucie spotkania. Zastąpił go Łukasz Zejdler, gracz Banika Ostrawa. Michał Kucharczyk zaliczył pełny występ.

Przed prowadzoną przez Stefana Majewskiego reprezentacją Polski U-21 jeszcze dwa mecze. 6 września nasza kadra zagra na wyjeździe z Rosjanami, a cztery dni później na własnym boisku zmierzy się z Portugalią. Do turnieju głównego awansują wycięzcy dziesięciu grup oraz cztery drużyny z drugich lokat, które uzyskają najlepszy bilans przeciwko zespołom z pierwszego, trzeciego, czwartego i piątego miejsca, awansują do fazy barażowej.

Mołdawia - Polska 2:4

Bramki: Ginsari 54', Haceaturow 60' (k) - Krychowiak 2', 15' (k), Kupisz 33', Klich 68'

Polska: : Skorupski - Olkowski, Malarczyk, Byrtek, Żyro (90' Zejdler) - Borysiuk, Krychowiak - Kucharczyk, Świerczok (87' Budziński), Kupisz - Jamróz (46' Klich).

Rafał Wolski z Legii do Borussi za 4,5 mln euro?